Türbülans Vakalarının Nedeni Ne? Türbülans Vakalarının Nedeni Ne?

Pazar günü sabah saatlerinde Beykoz'daki evinde rahatsızlanan Kadir İnanır, bilinci kapalı olarak Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı.İnanır'ın yapılan kontrollerde sağ tarafının felç olduğu öğrenildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, pazar günü yaptığı açıklamada, Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında şöyle bilgi vermişti;
"Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine bilinci kapalı olarak getirilen Sn. Kadir İnanır, tıkalı olan serebral arter damarının başarılı bir operasyonla açılmasının ardından yoğun bakıma alınmış; entübe edilmiş ve uyutulmuş olarak takibine karar verilmiştir. Klinik seyri ve beyin görüntülemeleri değerlendirilerek uyandırılması planlanmaktadır. Değerli sanatçımızın ailesine, tüm sevenlerine bu üzücü olay sebebiyle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."

Entübe edilerek tedbir amaçlı uyutulan Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili iki gün içinde önemli gelişmeler yaşandı.

Dün gün içinde Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kadir İnanır ile ilgili iyi gelişmeler olduğunu belirterek; "Dünden beri yoğun bakımımızda tedavisine ve takibine devam ediyoruz. Önceki akşam çekilen MR ve bu sabah çekilen tomografide pıhtı sahasında güzel bir beslenme var. Radyolojik görüntüyü, klinik de destekliyor. Kollarını, bacaklarını oynatmaya başladı" dedi.

Editör: Meryem TORUN