Kayseri'de 13 yaşındaki T.Ş., okul arkadaşı Hürkan Samet Durmaz'ı inşaatta bıçaklayarak katletti. Gözaltına alınan T.Ş., sorgusunda cinayeti itiraf etti.

Oynadığı Oyunda Gerektiği İçin Öldürmüş!

Diyarbakır ve Mardin'deki yangında can kaybı 11 oldu Diyarbakır ve Mardin'deki yangında can kaybı 11 oldu

T.Ş., oynadığı bir oyunda bir arkadaşını öldürmesi gerektiğini, kendisinin de bunu yaptığını vurguladı. Bunun üzerine T.Ş.'nin mavi bebek oyunu oynadığı ve cinayeti de bu yüzden işlediği iddiası ortaya atıldı.

MAVİ BEBEK OYUNU NEDİR?

"Mavi Bebek Oyunu" (Blue Whale Game veya Blue Whale Challenge olarak da bilinir), son birkaç yılda özellikle gençler arasında yaygınlaşan tehlikeli ve zararlı bir çevrimiçi oyun olarak bilinir. Bu oyun, katılımcılarına 50 gün boyunca çeşitli görevler verir. Bu görevler başlangıçta basit ve zararsız gibi görünse de, zamanla daha tehlikeli ve kendine zarar verici eylemlere dönüşür. Oyunun son görevi genellikle intihara teşvik edici niteliktedir.

Bu oyunun varlığı, çeşitli ülkelerdeki yetkililer ve psikoloji uzmanları tarafından ciddi bir endişe kaynağı olarak görülmektedir. Gençlerin ve çocukların bu tür oyunlara karşı korunması için ebeveynlere ve eğitimcilere büyük sorumluluk düşmektedir. Mavi Bebek Oyunu, gençlerin zihinsel sağlığını tehdit eden ve tehlikeli davranışları teşvik eden bir olgu olarak kabul edilmekte ve bu tür oyunlardan kaçınılması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Editör: Meryem TORUN