RTÜK tarafından 'Kızıl Goncalar' dizisine 2 kez program durdurma ve 9 milyon ceza verildi. Fox Tv dün akşam, dizinin yayın saatinde RTÜK’ün gönderdiği 'Deprem sonrası ilk 6 saat yapılması gerekenler' belgeselini yayınladı.

Uygulanan Sansüre Ünlü İsimler Tepki Gösterdi!

Dizinin yönetmeni Ömür Atay X hesabından yaptığı paylaşımda sansüre ve dizi sektörüne tepki gösterdi. Atay, "Yayın yok. Sektörden 'sansüre hayır' diyen de neredeyse hiç kimse yok. Özgür düşünceye ve üretime yönelik bir sansür operasyonu yürütülüyor. Biz setteyiz. Hikayemizi anlatmaya ve çekmeye devam ediyoruz. Seyircilerimize selam olsun" ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Erbil "Turnike" Programıyla Ekrana Dönüyor Mehmet Ali Erbil "Turnike" Programıyla Ekrana Dönüyor

Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, 'Kızıl Goncalar'ın yayın yasağına tepki gösterdi. Taylan, "Sansürle ve para saçarak ancak kendi mahallenizde yaşarsınız, yaşarız. Marifet birlikte yaşamakta" dedi.

Dizide Sadi Hüdayi karakterini canlandıran Erkan Avcı "Kafamızı çevirip,gözümüzü kulağımızı kapatınca tüm bu zulüm ,suistimal, istismar ,haksızlık ve hukuksuzluk bir anda yok olsaydı! Çok güzel olmaz mıydı!Bazı cezalar hikayeyi gerçek yapar! Bazıları zaten hikaye…"

Kızıl Goncalar 3. bölümüyle 22 Ocak Pazartesi 20.00'de FOX'ta.

Editör: Meryem TORUN