Yerelde ve ulusalda pek çok faaliyete imza atan Kızılay Osmangazi Şubesi, erzak paketi dağıtımından giysi yardımına varıncaya kadar 2023 yılında birçok ihtiyaç sahibine ulaştı.

Kızılay Osmangazi Şubesi Başkanı Sinan Aydın, Kızılay’ın, tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tâbi, kâr amacı gütmeyen, yardım ve hizmetleri karşılıksız olan ve kamu yararına çalışan bir gönüllü sosyal hizmet kuruluşu olduğunu belirtti.

Türk Kızılay'ının gerek ülke sınırları içerisinde gerekse de dünyanın dört bir yanında önemli faaliyetlere imza attığına dikkat çeken Sinan Aydın, Kızılay Osmangazi Şubesi’nin geride bırakılan yılda yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“Amacımız; her nerede görülür ise hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir. Biz de bu doğrultuda 2023 yılında şubemize yapılan 700 başvurudan 550 haneye, ki bunların 350’si tek seferlik, 200’ü de sürekli olmak üzere, yardım ulaştırdık.

Bozbey Başkanlığında İlk Meclis Toplantısında Su İndirimi ve Türkçe Tabela Kararı! Bozbey Başkanlığında İlk Meclis Toplantısında Su İndirimi ve Türkçe Tabela Kararı!

Bilinmeli ki başvurular detaylı bir araştırmanın sonucunda değerlendirmeye tabi tutuluyor. Geçtiğimiz yıl boyunca bize nerede ihtiyaç varsa orada olduk. Yüzlerce erzak kolisi dağıttık, binlerce giysi yardımında bulunduk. Her Cumartesi günü yemek yapamayacak durumda olan yaşlılarımıza 3 günlük sıcak yemekler götürdük. Öğrenci kardeşlerimizi ziyaret ederek, onlara iyiliği, yardımlaşmayı anlattık. Belirlediğimiz öğrencilere hayırseverlerimiz aracılığıyla burs yardımında bulunduk. Deprem sonrasında farklı tarihlerde 5 kez deprem bölgesine ziyaretlerde bulunup oradaki çocukları sevindirdik. Özetle Kızılay Osmangazi, Türk Kızılay’ının temel ilkeleri doğrultusunda var gücüyle çalışmıştır. 2024 yılında da gönüllülerimiz ve hayırseverlerimizle durmak ve yorulmak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz.”