Disney Plus'un Atatürk dizisi iptal edildi!

Disney Plus’ın mini dizi olarak hazırladığı ve 8 milyon dolar harcadığı 6 bölümlük Atatürk dizisi 3 Kasım’da sinema filmi olarak ve sadece Türkiye’deki sinemalarda gösterime girecek.

Disney Plus'un Atatürk dizisi iptal edildi!
banner58

Yeni Şafak'tan Sevda Dursun'un haberine göre Disney Plus’ın mini dizi olarak hazırladığı ve 8 milyon dolar harcadığı Atatürk dizisi 3 Kasım’da film olarak sinemalarda gösterilecek.

Geçen yıl Türkiye’de yayın hayatına başlayan Disney Plus, Türk dizilerini yayından kaldırmasının ardından yeni bir skandala daha imza attı. Yapımcısı olduğu ve 29 Ekim 2023 tarihinde yayınlanacağını duyurduğu Atatürk dizisini platformunda yayınlamama kararı aldı. Edinilen bilgiye göre Disney Plus, mini dizi olarak hazırladığı ve 8 milyon dolar harcadığı yapımı 3 Kasım’da film olarak sinemalarda gösterecek.

Türkiye’de özellikle yeni Star Wars dizi ve filmleri başta olmak üzere orijinal Türk yapımları, Marvel serisi gibi onlarca farklı içeriği barındırdığı için kullanıcılar tarafından sevilen Disney, 1 Temmuz’dan itibaren Türk yapımlarının önemli bir kısmını platformundan kaldırmıştı. Aniden alınan bu kararı Disney Plus’ın Türkiye yönetimine sorduğumuzda, tüm dünyada masrafları azaltmak için lokal içeriklerin kaldırılmasına dönük bir strateji izlediklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2023, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER