Kumarhaneler Kralı olarak tanınan iş insanı Sudi Özkan’ın ilk eşi Sitare Özkan Bilginer yaşamını yitirdi. Özkan’ın oglu Anibal Enis Özkan, annesini, “Bir yıldız kaydı gökten, bıraktın gittin bizi erken. Dünyanın en iyi annesi, kalbimin yarısı gitti senle’ sözleriyle uğurladı.

İLANDAKİ İFADE DİKKAT ÇEKTİ

Sitare Özkan Bilginer için verilen ilanda, “Sudi Özkan’ın değerli eşi,’ ifadesi dikkat çekti. Yine ilanda, “Anibal Enis Özkan ve Venüs Neslihan Özkan Colamarino’nun biricik validesi, merhum Emirhan Özkan’ın babaannesi, Yiğit Ata Karagözoğlu’nun anneannesi, İrem Özkan’ın babaannesi, Nicole Özkan ve Rino Colamarino’nun kayınvalidesi’ ifadelerine yer verildi.

Gülşah Çomoğlu Ne Kanseriydi? Gülşah Çomoğlu Ne Kanseriydi?

10 Mart’ta yaşamını yitiren Sitare Özkan bugün Kamiloba Mahallesi Yeni Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Kamiloba Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

40 YAŞ KÜÇÜK BELARUSLU SCHİLKEVİTCH'LE EVLENMİŞTİ

23 yaşındayken evlendiği ve 35 yıl evli kaldığı ilk eşi Sitare Hanımdan 2 çocuğu olan Sudi Özkan, ikinci evlilğini 2004 yılında yedi yıldır beraber olduğu ve üç  çocuğunun annesi Belaruslu Katsiaryna Schulkevitch ile yapmıştı.

1997’de Özkan'a ait Kumburgaz’daki “Princes” adlı otelde garson olarak çalışmaya başladığı dönemde tanışan çift yedi yıl birlikte yaşamıştı. Farklı ülkelerde iki kez nikah masasına oturan çift, 2004 yılında Türk kanunlarına göre bir kere daha evlendi. Ama çift 2011 yılında boşandı.

O dönem Sudi Özkan verdiği bir ropörtajında, eşinin yılda 3 milyon dolar harcadığını söylemiş, 'tarifeli sevmiyor diye jet aldım yine olmadı' ifadelerini kullanmıştı. 

SUDİ ÖZKAN KİMDİR?

Princess Otelleri’nin sahibi olan Sudi Özkan, çocuk yaşta kumarhane işine girdiği için ‘Kumarhaneler Kralı’ olarak tanınıyor. 1997’de kumarhanelerin yasaklanması ve 1.7 milyar TL’lik vergi borcu nedeniyle yurt dışına kaçan Özkan, Las Vegas başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde onlarca kumarhane açtı. Özkan, geçtiğimiz yıllarda çıkarılan “vergi barışı” ile borçlarını taksitlendirdi ve ülkeye girişi önündeki engel kalkmış oldu.

İstanbul ve Saint Martin’de ikamet eden Özkan, 15 ülkede 34 kumarhaneye, 18 birinci sınıf otele, enerji, eğlence ve konaklama sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere sahip.

Kaynak: Patronlar Dünyası