İstanbul Gayrettepe'de 16 katlı binada bulunan ve tadilatta olduğu öğrenilen Masquerade Clup isimli gece kulübünde yangın çıktı. Yangında en az 29 kişi hayatını kaybetti. Gece kulübünde tadilat için herhangi bir başvuru yapılmadığı ve resmi izin alınmadığı ortaya çıkarken, olayla ilgili beş kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Suphiye Orancı'nın 4. Kızının Babasının Ferdi Özbeğen Olduğu İddia Edildi! Suphiye Orancı'nın 4. Kızının Babasının Ferdi Özbeğen Olduğu İddia Edildi!

Olay yerinde incelemede bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yangına ilişkin detayları paylaştı. İmamoğlu,

"Binanın altında gece kulübü olarak işletilen mekanda tadilat işleminin yapıldığı bilgisi var. 12.54'te itfaiye araçlarımız buraya ulaşıyor. 106 personelimiz ve 37 araç müdahale ediyor. Edindiğimiz bilgiyle, ne yazık ki binanın altında bir gece kulübü olarak işletilen mekanda gündüz bir tadilat işlemi var. Şu anda 15 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Arama ve inceleme çalışmaları sürüyor. Tadilat veya inşaat başvurusu yok. İki kat aşağıda olmasından dolayı görünmeyen alanda. Şikayet de yok. Kaçak bir müdahale yapılmış." dedi.