Masquerade adlı gece kulübünde korkunç bir olay yaşandı. Kulüpte tadilat sırasında yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm mekana sıçradı.

Masquerade’deki yangında kapılarla ilgili çarpıcı iddia! En az 5-6 dakika…

MASQUERADE 29 KİŞİYE MEZAR OLMUŞTU
O sırada kulüpte ve binada bulunanlar içeride mahsur kaldı. İhbar üzerine adrese çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekibi yollandı. Ancak çabalar sonuçsuz kaldı, alevlerin ortasında kalan 29 kişi kurtarılamadı. 2 kişi ise yaralandı.

BABA-OĞULA ACI VEDA...
Facia sonrası soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda 9 kişi gözaltına alındı. İşçi Akın Kıhrı ile kaynak ustası babası Yılmaz Kıhrı da yangında ölen isimler arasındaydı. Baba-oğulun cenazeleri İstanbul Beykoz'da düzenlenen törenin ardından memleketleri Giresun'a yollandı.

OY KULLANIP DÖNMÜŞ…
Baba ve oğlu için Tirebolu ilçesi Menderes köyünde cenaze töreni yapıldı. Yangında oğlu ile hayatını kaybeden kaynak ustası Yılmaz Kıhrı'nın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oy kullanmak için İstanbul'dan Giresun'a geldiği, ardından geri dönüp, tadilatta çalışmaya devam ettiği ortaya çıktı.

"3 KAPININ 2'SİNİ KAPATMIŞLAR!"
Yangında ölen Yılmaz Kıhrı'nın yeğeni Salim Kıhrı, çıkış kapılarının kapatıldığını belirterek, yaşananları cinayet olarak nitelendirdi. Salim Kıhrı, "Bu resmen bir facia, bilerek işlenmiş bir cinayet. Hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yapılan hareketler var. Havalandırma yok, içerisi kimyasal maddelerle dolu. Havalandırma yok. Normalde güvenlik çıkış kapıları var ve çıkış kapılarını kapatmışlar. 3 kapısı var 2'sini kapatmışlar kalan bir kapıya ulaşabilmen için de en az 5-6 dakika yol yürümen gereken bir yerde. Bu cinayet resmen başka bir şey değil. Gözaltındakiler tutuklanmalı. 29 kişinin oraya doldurulup da tamamının orada ölmesi demek, burada çok büyük bir ihmal var demektir. 29 kişiden 2'si ölür de diğerlerini kurtarabilirsen anlaşılabilir ama hiçbirisinin kurtulamaması cinayet.

Masquerade’deki yangında kapılarla ilgili çarpıcı iddia! En az 5-6 dakika…

Hiçbir tedbir alınmadan belediyeden gizli yapılan işlemler var. Normalde görünürdeki kapıları kapatmışlar ve arka kapıdan giriş çıkış yapılıyor. İçerdeki insanların çoğunun sigortasız çalıştığı bir yer. Kimliği olmayan insanlar var. 17 yaşındaki çocuk bile var" dedi.

Türkiye'de Hızlı Ticaretin Hacmi Yüzde 99 Arttı! Türkiye'de Hızlı Ticaretin Hacmi Yüzde 99 Arttı!
Editör: Meryem TORUN