2022-2023 akademik yılında Mühendislik-Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde Endüstri Mühendisliği Bölümü, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Psikoloji Bölümü, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Hemşirelik Bölümü, Meslek Yüksek Okulunda ise; İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Fizyoterapi ve Anestezi programları ile eğitime başlayan Mudanya Üniversitesinde, 2023-2024 akademik yılında da Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, İngilizce Endüstri Mühendisliği, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Çocuk Gelişimi, İngilizce Psikoloji bölümleri açılmıştı. Bu yıl da YÖK tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, 8 lisans ve 5 ön lisans bölümünün açılmasına onay çıktı.

Yeni Müfredat Onaylandı! Yeni Müfredat Onaylandı!

İŞTE YENİ BÖLÜMLER

Mudanya Üniversitesinde 2024-2025 yılında açılacak bölümler şunlar:

Sağlık Bilimleri Fakültesi: Beslenme ve Diyetetik, Dil ve Konuşma Terapisi.

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi: İngiliz Dili ve Edebiyatı, İşletme (İngilizce), Ekonomi ve Finans (İngilizce), Görsel İletişim Tasarımı.

Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Endüstriyel Tasarım.

Meslek Yüksekokulu: Grafik Tasarım, Dış Ticaret, Bilgisayar Programcılığı, Otomotiv Teknolojisi, Ağız ve Diş Sağlığı.

GIYASETTİN BİNGÖL: BÜYÜYEREK VE GELİŞEREK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Yeni açılan bölümleri değerlendiren Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Gıyasettin Bingöl, Mudanya Üniversitesinin henüz 2 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen büyük ilgi gördüğünü belirterek, “İlk 2 yılımızda bütün kontenjanlarımız doldu. Türkiye’nin en genç üniversitesine gösterilen ilgi bizleri motive ederken, doğru yolda olduğumuzu da gösterdi. İnsanlar gibi kurumlar da doğar ve ardından büyümeye başlar. Büyüme evresinde her yıl farklı gelişmeler gösterir. Mudanya Üniversitesi, 2024-2025 akademik yılında bünyesine kattığı yeni bölümler ile gelişerek ve büyüyerek yoluna devam ediyor. Bu yıl mevcut bölümlere ek olarak 8 lisans, 5 ön lisans bölümünün açılmasına YÖK tarafından onay verildi.” dedi.

Editör: Cüneyt ALKIŞ