İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, geçen günlerde yaptığı açıklamalarda gündüz kuşağı programlarını hedef aldı. Yerlikaya, "Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var" demişti.

Yerlikaya, açıklamasının devamında ise "Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı'nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı'nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV'lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması" ifadelerini kullanmıştı.

muge-anli.webp

MÜGE ANLI'DAN YERLİKAYA'YA YANIT

Eski İl Başkanı'nın Yasak Aşkı Belgelendi! Eski İl Başkanı'nın Yasak Aşkı Belgelendi!

Bu sözleri uzun süre gündem olan ve uzun süre konuşulan Yerlikaya'ya yanıt 2008 yılından bu yana gündüz kuşağı programı yapan Müge Anlı'dan geldi.

Sık sık yayınlarında cinayetler ve şok eden çarpık ilişkilerin ortaya çıktığı Müge Anlı, Ali Yerlikaya'ya sert bir yanıt verdi.

ali-yerlikaya.jpg

"BAŞTAKİ ADAMLAR..."

Bugünkü programında konuşan Anlı, üstü kapalı olarak Yerlikaya'ya “Bu konularla ilgilenen baştaki adamlar televizyon programlarına laf söylene kadar işleyişle ilgili vatandaşların ne düşündüğüne kulak versinler. Çok söyleyecek lafım var. Söylemekten çekinecek durumum yok. Şahsi olarak bir şey söylendiğinde cevap vermeyi prensip edindim. Taş altında kalır laf altında kalmam. " dedi.

Editör: Meryem TORUN