Geçirdiği trafik kazası neticesinde 1993 yılında hayatını kaybeden eski milletvekili, Balkan göçmenlerinin sesi Mümin Gençoğlu, kabri başında dualarla anıldı. Emir Sultan Mezarlığı’nda düzenlenen anma törenine CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, Zafer Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bayram Kazancı, Deva Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zeki Kahraman, Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali, Stambolovo Belediye Başkanı Adnan Yıldız, HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murad, HÖH Haskova İl Başkanı Mehmet Ataman, MHP Osmangazi İlçe Başkanı Kerim Gürsel Çelebi, BGF Genel Başkanı Abdürrahim Nursoy, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan,merhum Mümin Gençoğlu'nun oğlu Orhan Gençoğlu, kızları Ayşe Sözüçetin, Nurcan Gülerer, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri başkan, temsilcileri, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstanbul'dan En Fazla Göç Alan İllerden Bursa'da Şehir Yapısı Hızlıca Değişiyor! İstanbul'dan En Fazla Göç Alan İllerden Bursa'da Şehir Yapısı Hızlıca Değişiyor!


Törende konuşan BAL-GÖÇ, BGF, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu yaptığı açıklamada, “Bulgaristan’dan ceketiyle ülkemize göç ederek, Uludağ yollarında amelelik yapan, akabinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na katip olarak girerek orada meclis başkanlığına kadar yükselen, ülke ekonomisine çok büyük katkıları olan, Bursaspor’umuzu tarihinde ilk defa Avrupa’da çeyrek finallerde oynatma şerefine nail olan, Bursaspor’da başarılı başkanlık dönemleri geçiren, ülkemize okullar yaptıran ama bunların içerisinde en önemlisi de doğup büyüdüğü topraklarda, Bulgaristan’da yaşanan mezalimi dünyaya duyurabilmek, oradaki kardeşlerimizin sorunlarına çare olabilmek amacıyla dava arkadaşları ile Bal-Göç’ü kuran, kardeşlerimizi yüce mecliste savunabilmek amacıyla Bursa’mızın milletvekili olan ve bundan 31 yıllar evvel de meclise giderken elim bir trafik kazasında kaybetmiş olduğumuz Mümin aganızı burada anmak için toplanmış bulunuyoruz. Ruhu şad, cennet mekanı olsun. Kabrinde huzur içinde dinlensin” şeklinde konuştu.

Editör: Meryem TORUN