HABER / FOTOĞRAF: MERYEM TORUN

KAMERA: SERHAT HALLAÇ

Eski Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı'nda bugün düzenlenen basın açıklamasıyla 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde aday olduğunu açıkladı.

Açıklamaya, CHP il Başkanı Nihat Yeşiltaş, eski Bakanlardan Turhan Tayan, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal, Hasan Öztürk ve partililer katıldı.

CHP Bursa İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Örgütünün yerel seçimlerde tarih yazmak için hazır olduğunu belirtti.

Yeşiltaş: "Evet çok yorulacağız. Gece gündüz çalışacağız. Ailemizi dahi yeteri kadar göremeyeceğiz. Ama bütün mücadele arkadaşlarıma söz veriyorum. Vereceğimiz mücadele boşuna olmayacak. 31 Mart gecesi gururla birbirimize sarılıp başardık diyeceğiz ve şanlı bayrağı bu kentin sokaklarında dalgalandıracağız." dedi.

"Yıllardır Kaybedilenleri Yerine Koymak İçin Buradayız!"

Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayan Mustafa Bozbey;

"Neden buradayız? Ben aday olmak, yol arkadaşlarım destek olmak, sizler de haber yapmak için mi buradasınız? Hayır! Bir umudu paylaşmak, yıllardır kaybedilenleri hızlıca yerine koymak, kentin yaralarını sarmak, yeni yaralar açmamak ve en önemlisi uzunca bir süredir sahipsiz kalan Bursa’mızı ve Bursalımızı sahiplenmek için buradayız. Bir aradayız. Hoş geldiniz umuda! Hoş geldiniz yok edilen gülümsemenin ve mutluluğun geri kazanılması için başladığımız mücadelenin ilk adımına!" sözleriyle salonda coşku yarattı.

"Bursa'nın Artık Kaybedeceği Bir Dakikası Bile Yok!"

Sözlerine Bursa'nın başlıca gündemlerinden olan deprem gerçeğinin altını çizerek devam eden Bozbey;

"Bu umut ve duyulan bu güven için adayım. En önemlisi bu hoyrat yönetim anlayışının kente ve kentlilere kaybettirdiklerine dur demek için adayım! Çünkü güzel Bursa’mızın artık kaybedeceği bir dakikası bile yok. Sellerin yerleşim yerlerine akması değil, trafiğin akması gerek bu kentte.  Deprem gerçeğiyle yaşarken kentsel dönüşüm adı altında insan hayatını tehdit eden yapılaşmanın sona ermesi gerek. Bursa artık İzmir’in, İstanbul’un, Ankara’nın gölgesinde kalmamalı. Bursalılara sormadan, onların onayı olmayan hiçbir proje hayata geçirilmeyecek" dedi.

"Millet ittifakı olmazsa Milletimizle ittifak yaparız"

Adaylık konuşmasından sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mustafa BozbeyİYİ Parti ile CHP’nin işbirliği yapmayacak olmasının sorulması üzerine, “Millet İttifakı olmazsa, biz milletimizle ittifak yaparız. Bursa’nın kötü talihini değiştirmek için Bursa ittifakını yaparız” diye konuştu.

Mustafa Bozbey, hem açıklama öncesi hem de sonrasında İl Başkanlığı'nın dışında toplanan kalabalık tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Mustafa Bozbey'in kızı Side Bozbey de sosyal medya hesabından babasını kutlayan bir mesaj paylaştı.

Mudanya'da Balıkçı Restoranları Alev Aldı Mudanya'da Balıkçı Restoranları Alev Aldı

2019'da Kıl Payı Kaçırdı!

2019 yerel seçimlerinde Bursa'da 1 milyon 869 bin kişi oy kullandı. AK Parti'nin adayı Alinur Aktaş, 898 bin 292, CHP'nin adayı Mustafa Bozbey 851 bin 360 oy almıştı.

Editör: Meryem TORUN