Türkiye 31 Mart Pazar günü sandık başına gidecek. Seçime sadece 2 gün kala pek çok vatandaş Nerede oy kullanacağım? sorusunun yanıtını arıyor. Vatandaşların hangi okulda ve sandık oy kullanacağı seçmen bilgi kağıtlarıyla netleşti.

SEÇMEN KAĞITLARI DAĞITILDI

Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına 29 Şubat'ta başlandı. 24 Şubat'ta ise dağıtım tamamlandı. Seçmenler bu kağıtta yer alan bilgiler doğrultusunda oylarını kullanabilecek. Bilgi kağıdının üzerinde hangi okulda ve hangi sandıkta oy kullanacağı bilgileri yer alıyor.

Türkiye haritası çizen şimşekler sosyal medyada olay oldu Türkiye haritası çizen şimşekler sosyal medyada olay oldu

Seçmen kağıdı kaybolan ya da kağıdına ulaşamayan kişiler ise bilgileri internetten sorgulama yaparak kontrol edebilecekler.

Seçmen kağıtları her haneye dağıtılırken bilgi kağıdını kaybedenler internetten seçmen kaydı sorgulamaya başladı. İşte detaylar.

NEREDE OY KULLANACAĞIM?

Seçime 2 gün kala vatandaşlar "Nerede oy kullanacağım?" sorusunu arama motorlarında araştırmaya başladı. Seçmen kütüğüne kayıtlı olduğunuz sandıkta oy kullanabilirsiniz.

Nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağınızı öğrenmek için:

YSK'nın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. https://secmen.ysk.gov.tr/secmen-yurtici
e-Devlet'ten nerede oy kullanacağınızı buradan sorgulayabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-yurt-disi-secmen-kaydi-sorgulama

Editör: Meryem TORUN