Seri katil Jeffrey Dahmer'in hayatını anlatan ödüllü Canavar (Monster) dizisinin yeni sezonu, iki kardeşin tüyler ürperten hikayesiyle dönüyor.

Ryan Murphy'nin Canavar: Jeffrey Dahmer'in Hikayesi (Monster: The Jeffrey Dahmer Story) adlı suç dramasının ilk bölümü, 2022 yılında Netflix'te izlenme rekorları kırmıştı.

Bursa'da Sinema Seyirci Sayısında Düşüş Bursa'da Sinema Seyirci Sayısında Düşüş

*Canavar: Jeffrey Dahmer'in Hikayesi

Halkın büyük ilgisini çeken cinayet hikayeleri, bugün de merak uyandırmaya devam ediyor. Murphy, bunları ekrana uyarlamaya devam ediyor.

Beverly Hills'te aileleriyle birlikte zengin bir hayat yaşayan Menéndez kardeşler, babalarının içindeki sönmeyen rekabetçi ateş nedeniyle başarılı olmaya itildi. Lyle iş zekasına sahipti ve Erik olağanüstü bir tenis oyuncusuydu. Ancak çocuklarla ilgili ters giden bir şeyler vardı ve kısa sürede uyarı işaretleri gelmeye başladı. Erik bir dizi hırsızlık olayına karıştı ve terapiye gitmeye zorlandı, Lyle ise intihal nedeniyle Princeton'dan uzaklaştırıldı.

Diz kapaklarını havaya uçurdular

Çocukların yaptığı hiçbir şey, 20 Ağustos 1989'da José ve Kitty'nin başına gelenleri yapabileceklerini düşündürmüyordu. İki kardeş anne babasını vahşice öldürdü. Polis soruşturma için geldiğinde cesetlerin tanınmayacak derecede parçalanmış olduğunu gördü. Çift, iki adet 12 kalibrelik av tüfeğinden çıkan 15 kurşunla öldürülmüştü. Çiftin diz kapaklarının da havaya uçurulduğu göz önünde bulundurulduğunda bir mafya saldırısının kurbanları oldukları düşünüldü. Çocuklar ilk başta şüpheli olarak bile görülmedi, ancak bu kısa sürede değişti.

2024'te yayımlanacak

Ebeveynlerinin ölümünün ardından pek de sakin olmayan yaşam tarzları, şaşırtıcı olmayan bir şekilde dedektiflerin kardeşleri cinayetle ilişkilendirecek kanıtlar aramasına yol açtı. 8 Mart 1990'da Lyle Menéndez cinayet suçlamasıyla gözaltına alındı ve birkaç gün sonra Erik Menéndez bir tenis turnuvası için bulunduğu İsrail'den ABD'ye dönmek zorunda kaldı. Menéndez kardeşler, cinayetlerden altı ay sonra tutuklandı.

Herkesin nefesini tutarak sonucu beklediği mahkeme, 1996 senesinde ikisini de suçlu buldu. Lyle ve Erik, 1996 yılında birinci derece cinayetten suçlu bulundular. Şartlı tahliye olmadan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldılar. Ayrı cezaevlerine gönderilen kardeşlerin 2018 yılında aynı cezaevinde kalmalarına izin verildi.

Ryan Murphy'nin Netflix'teki Canavar'ın yeni sezonu Canavarlar: Lyle ve Erik Menendez'in Hikayesi'nin prömiyerinin 2024'te yapılması bekleniyor. Dizide Lyle ve Erik'i Nicholas Chavez ve Cooper Koch canlandıracak. Babalarına ise Javier Bardem hayat verecek.

Editör: Cüneyt ALKIŞ