Netflix belgeseli "Şeytanın Dansçıları: 7M Adında Bir TikTok Tarikatı" (Dancing for the Devil: The 7M TikTok Cult), 29 Mayıs'ta izleyiciyle buluştu. Üç bölümden oluşan belgesel dizi, 7M adlı bir yetenek yönetimi şirketinde yer aldıklarına inanan bir grup TikTok dansçısını konu alıyor.

Belgesel dizisi, kız kardeşi Melanie'yle birlikte "Wilking Sisters" adlı popüler bir TikTok ve YouTube kanalına sahip dansçı ve içerik üreticisi Miranda Wilking'e odaklanıyor. Aynı zamanda 7M lideri ve kendini "Tanrı'nın adamı" ilan eden, Shekinah adlı yalnızca davetlilerin girebildiği bir kilisede papaz olan Robert Shinn'in portresini de çiziyor.

Netflix'in 'TikTok Tarikatı' belgeseli gündem oldu: 'Şeytanın Dansçıları'nda ne anlatılıyor - Resim: 3

Miranda Wilking, TikTok'ta 3,3 milyondan fazla takipçi edindikten sonra 2021'in başlarında aniden sosyal medya platformundan kayboldu. Şubat 2022'de ailesi, sosyal medya üzerinden yaptıkları canlı yayında, Miranda'nın 7M Film adlı menajerlik şirketinin kurucusu Robert Shinn tarafından beyninin yıkandığını iddia etti.

Netflix'in 'TikTok Tarikatı' belgeseli gündem oldu: 'Şeytanın Dansçıları'nda ne anlatılıyor - Resim: 4

Belgeselde ayrıca 7M'den kaçan üyeler, hikayelerini paylaştı. Dizide de yer alan eski üyelerden Priscylla Lee'nin şu anda Shinn ve diğer Shekinah üyelerine karşı davası var.

Kızıl Goncalar'dan Kızılcık Şerbeti'ne Şok Transfer! Kızıl Goncalar'dan Kızılcık Şerbeti'ne Şok Transfer!

Luminate'in en son yayın derecelendirmelerine göre "Şeytanın Dansçıları: 7M Adında Bir TikTok Tarikatı", 31 Mayıs-6 Haziran haftasında tahminen 4,4 milyon kişi tarafından izlendi.

Netflix'in 'TikTok Tarikatı' belgeseli gündem oldu: 'Şeytanın Dansçıları'nda ne anlatılıyor - Resim: 7

Netflix, Variety'ye belgeselin bu yılın sonlarında yapılacak olan Haber ve Belgesel Emmy Ödülleri'nde değerlendirilmek üzere sunulacağını doğruladı.

Editör: Meryem TORUN