(HABER MERKEZİ) 

2023 yılının ilk 9 ayında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sinema sektörüne 72 milyon 500 bin lira destek sağlandı. Yanı sıra Desteklenmesi Uygun Bulunmayan Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım Projeleri de açıklandı.

Kültür Bakanlığı, 31 film projesini desteğe uygun görmedi. Bunlardan biri de ödüllü yönetmen Serhat Karaaslan’ın son film projesi Bir Daha Asla.

Kısa filmleri ve ilk uzun metraj filmi Görülmüştür ile pek çok ödülün sahibi olan Serhat Karaaslan’ın son projesi “Bir Daha Asla”, Kültür Bakanlığı’ndan filmi destek alamadı.

Nesra Gürbüz’ün yapımcılığını yaptığı “Bir Daha Asla” filmi, İstanbul Film Festivali'nin her yıl Türkiye ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturan bir ortak yapım, eğitim ve networking platformu olan Köprüde Buluşmalar'da CNC ödülü aldı.

99 Yıl Aradan Sonra Bursa Mevlevihanesinde İlk Şeb-i Arus 99 Yıl Aradan Sonra Bursa Mevlevihanesinde İlk Şeb-i Arus

SERHAT KARAASLAN KİMDİR?

Serhat Karaaslan, kısa Filmleri Toronto, Locarno, Selanik, Montpeiller, Saraybosna, İstanbul, Ankara, Altın Portakal gibi festivallere katıldı ve elliden fazla ödül aldı. İlk uzun metraj film projesi 'Görülmüştür' ile Cannes Film Festivali Cinefondation Residence 2015, Berlin Film Festivali Talent Project Market ve Talent Campus 2015 programlarına seçildi. Şimdilerde yeni projeleri üzerine çalışıyor.