‘Yeni Dönemde Yıldırım İçin Fazlası Var’ sloganıyla Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen programa siyasilerden yoğun bir katılım oldu. Yılmaz'ın öne çıkan projeleri şöyle:

40 bin tapu

Bursa’da Feci Kaza: 1’i Çocuk 5 Yaralı! Bursa’da Feci Kaza: 1’i Çocuk 5 Yaralı!

Yıldırım’ın temel önceliğinin imar ve kentleşme olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, bu problem çözülmeden kentsel dönüşümün sağlıklı yürütülmesinin mümkün olmadığını vurguladı. Yıldırım Belediyesi olarak imar uygulama planlarına kalıcı çözüm getirerek, adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, Yıldırım’da hizmetin önündeki en büyük engeli kaldırdık. Bu minvalde imar uygulamalarımıza başlayarak, 15 bin hak sahibine tapularını teslim ettik. Kısa süre içerisinde bu sayıyı 40 bine çıkaracağız son aşamadayız. 

30 bin konut hedefi

Yıldırım’da süregelen plansız büyüme ve çarpık yapılaşmanın beraberinde getirdiği sorunları ortadan kaldırmanın tek yolu kentsel dönüşüm olduğunu aktaran Yılmaz, “Güvensiz, sosyal alanları ve ulaşım aksları yetersiz bölgelerimizi, güvenli konutlar, yaşam standartları yüksek, ulaşım ağı gelişmiş, ortak kullanım alanları ile desteklenmiş, yaşam alanlarına dönüştürüyoruz. 

Alışveriş merkezi müjdesi

Belediyeciliği altyapı ve yol yapmaktan ibaret gören klasik anlayışı kabul etmediklerinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Spor merkezlerinden kütüphanelere, pazar yerlerinden sağlık merkezlerine hemşehrilerimizin yaşam konforunu artıracak tesisleri Yıldırım’a kazandırıyoruz. Hem kamu kurumlarımızın hem de hayırseverlerimizin de desteğini alarak Yıldırım’ı geleceğe taşıyoruz. Yıldırım’ın ilk alışveriş merkezi olan Kaplıkaya Sosyal Yaşam ve Alışveriş Merkezi’ni ilçeye kazandırıyoruz. İlçemizin sosyal ve kültürel yaşamına yeni bir soluk kazandıracak Duaçınarı Kültür ve Kongre Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. Sosyal destek hizmetlerimizi tek merkezden daha etkin bir şekilde yürütmek için Yıldırım Sosyal Destek Merkezi’ni Yıldırım’a kazandırıyoruz. Yıldırım Hayvan Barınağı’nı sil baştan yeniliyoruz. Can Dostlar Pati Parkı’nı, Up Kafe’yi, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ni, Yavuzselim ve Hacivat Kütüphane ve Gençlik Merkezleri’ni, Aşık Sümmani Kültür Merkezi’ni, 11 adet modern kapalı pazar alanını, 5 adet aile sağlık merkezini hizmete açacağız” dedi.