MERYEM TORUN

Bursa'da Galatasaray Taraftarları Fenerbahçe Tabutu Taşıdı! Bursa'da Galatasaray Taraftarları Fenerbahçe Tabutu Taşıdı!

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın proje tanıtım toplantısın, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti MKYK üyesi Önder Matlı, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Recep Altepe, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, milletvekilleri, Ak Parti, MHP, BBP ilçe başkanları yöneticileri ve meclis üyesi adayları ile partililer katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni dönemde 11 kentsel dönüşüme imza atacaklarını, İnkaya'da 500 dönümlük yeni millet bahçesi ve Osmangazi Meydanı'nın 2.etabına imza atacaklarını belirterek, "Tarihi dönüşümü Kayhan ve Hisar bölgesinin tamamına yayacağız. Yeni dönemde dirençli şehirle çevre ve şehircilik standartlarını yükselteceğiz. Yeni bulvarlar ve yeni yollar yapacağız. Afet yönetim merkezini inşa edeceğiz" dedi.

Mustafa Dündar'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Yeni deprem toplanma alanlarını oluşturuyoruz. 238 toplanma alan sayısını 500’e çıkaracağız. Osmangazi Meydanı ile çöküntü bölgesini vitrin haline getirdik. Meydanda 2. etaba başlıyoruz. Osmangazi Meydanı Bursa’nın yeni buluşma noktası olacak. Ulaşımda yeni yollar açarak trafiğe nefes aldıracağız. Hamitler Dereçavuş arası imar yolu, Recep Tayyip Erdoğan, Bağlarbaşında yeni yollar yapacağız. Şehre yaptığımız her dokunuşun bugünden geleceğe iz bırakacağına inanıyoruz. Yeni dönemde çevre şehircilik standartlarını yükselteceğiz"

"19. Yüzyılda inşa edilen ipek üretiminin yapıldığı tarihi fabrika binası özgün kimliğine kavuşturulacaktır. Müze restorasyon kafe, uluslararası etkinlik alanı olarak kullanılacak. İpekçiliğe de hizmet edecektir”

"Mahallelere kazandırdığımız 451 park ile ilçemize 1 milyon 700 bin metrekare nitelikli yeşil alan kazandırdık. Yeşil alanı 2 milyon metrekarenin üzerine çıkarıyoruz. İnkaya’da 450 dönüm doğa spor alanları parkuru yeni şehir parkı olacak."

"O kafe bu kafe gençlerden büyük ilgi gördü. Mekanlarımızın sayısını yeni dönemde arttıracağız. Güçle aile güçlü toplum ilkesiyle hayata geçirdiğimiz aile merkezlerinin sayısını arttırıp Osmek kurslarını geliştireceğiz. Yılda 3,5 milyon ekmeği ücretsiz ulaştırdığımız Somuncu Baba ekmek fırını ve aşevi ile yeni gönül köprüleri kuracağız. Yeni dönemde kadınlarımıza mutfak, emeklilerimize pazar, öğrencilerimize ulaşım desteklerini başlatıyoruz."

Yeni dönemde 3'ü temalı 200 yeni parkı ilçe sakinlerine kazandıracağız. Sokak oyunları parkları ve spor ve kondisyon parklarını ilçemize kazandıracağız. Akpınar Kültür Merkezi'ni ilcemize kazandıracağız. Yunuseli Spor Tesisi'ni ilçemize kazandıracağız. Kükürtlü Mahallesi'nde sporcu fabrikası bünyesinde çeşitli spor salonları ve eğitim salonu yapılacak."

Editör: Meryem TORUN