HABER: CÜNEYT ALKIŞ

KAMERA: SERHAT HALLAÇ

Sportif ve mali açıdan tarihinin en zor günlerini geçiren Bursaspor, bu hafta sonu yeni başkanını seçiyor. Gerçekleşecek kongrede aday olan Raşit Barışıcı, İtalik Medya partnerliğinde ve Nev-i Çeşni Restoran&Davet sponsorluğunda 'Kitabın Ortasından' programında camiaya seslendi. Bursaspor temel sorunları olan sportif başarı, maddi sıkıntılar, oyuncuların mutsuzluğu, transfer yasağı ve teknik kadro konularına değinen Barışıcı, camiaya umut dolu mesajlar verdi.

6 aydır doğru bir organizasyon kurmak için çalıştıklarını söyleyen Bursaspor Başkan Adayı Raşit Barışıcı, “Durumumuz üzücü ama yapılacak bazı hamlelerle çözümü olan bir durum. Her şeyden önce Bursa şehir olarak kendine güvenmeli, yönetime, futbolcusuna ve hocasına güvenmeli. Güven ve birliktelik bir araya gelirse her şeyin çözüleceğine inanıyorum. Şu an en büyük eksiklik güven, şeffaflık ve birliktelik” diye konuştu.

ÖZLÜCE’NİN KAPISI FERAHA AÇILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bursaspor Hangi Ligde?" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bursaspor Hangi Ligde?"

Kongre çalışmaları süresince Kapalıçarşı’ya, İnegöl’e, Orhangazi ve Gemlik’e gittiklerini ifade eden Barışıcı, “Camiaya bir hareket getirdiğimizi gördük sahada. Bu bile bir şeydir, bizim için onurdur. Kapalıçarşı’da insanların buna ihtiyacı olduğunu gördüm, bir heyecan hissettim. İnegöl’de çok sıcak bir karşılama oldu. İnegöl’ü önemsiyorum, İnegöl Bursa’nın spor ve sanayi anlamında önemli bir bölgesi. Özlüce’de futbolcu kardeşlerimizi de ziyaret ettim. Ancak maalesef çocuklarımızın mutsuz olduklarını gördüm. Özlüce’yi değiştirmemiz, oraya can suyu vermemiz lazım. Bütçemizle, çalışmalarımızla kafaları rahatlatmaya hazırız. Özlüce’nin kapısı artık feraha açılacak. Kapıdaki güvenlikteki arkadaştan futbolculara ve hatta  ailelerine kadar herkes gülecek. Futbolcu artık alacağını düşünmeyecek ama onlar da taşıdıkları armanın değerini bilecekler, ona göre mücadele edecekler” dedi.

rasit-barisici-kimdir-rasit-barisici-meslegi-ne-rasit-barisici-kac-yasinda

BURSASPOR BU SENE DÜŞMEYECEK

Bursaspor’un en önemli sorunu olan mali problemlerle ilgili konuşan Barışıcı, çok güçlü bir sponsorla anlaşmak üzere olduklarını açıkladı.

İsim vermeyen Barışıcı, “Bursaspor bu sene düşmeyecek. Etap etap planlarımız hazır. Birincisi tahta, bunun için çalışmalarımız var. Yurt dışından büyük bir markayla görüşme halindeyiz sponsorluk için. Genel kuruldan sonra tahta için 15 günlük zamanımız var ve bu arada maçlar da oynanıyor. Çok sıkışık bir takvim ama sponsorumuzla anlaşabilirsek tahtayı açmak 4 gün sürer. Transfer edilecek futbolcuların listesi hazır, görüşmeler dahi yapıldı. Oldu ki bu kısa sürede tahtayı açamadık. Biz bu sponsorla 3 yıllık proje için anlaştık kısa vadeli değil. Sponsor marka, 3 yılda Bursaspor’u Süper Lig’e taşıyacak bir bütçeyle devam edecek. Tahtayı açamazsak da mayısa kadar tüm ödemeleri yapacak güce sahibiz. Herkesin ağzında bir mayıs kongresi var. Biz bu mayısa değil 3 sene sonraki mayısa hazırlanıyoruz. Teknik ekip konusunda da hazırız. Bu süreçte konuştuğumuz teknik direktörlerin bazıları bu yükü kaldırabilir miyiz endişesinde, bazıları da geliriz toparlarız diyor. 2 teknik direktöre kadar indirdik adayları. Bursaspor kötü durumda, bunu avantaj olarak kullanayım zihniyetindeki hiç kimseyle çalışmayacağız. Bursa’nın istediği, taraftarı ayaklandıracak, ‘yönetimimiz doğru bir hamle yaptı’ denecek bir hocayla anlaşacağız. Mazbatayı alırsak ilk hafta sportif açıdan her şeyi bitirmemiz lazım ki ateşi yakalım” dedi.

KİMİNLE GÖRÜŞMEM GEREKİRSE ONLA GÖRÜŞÜRÜM

Barışıcı, Bursaspor için kiminle görüşmek gerekirse onunla görüşeceğini, küskünlüklerin sona ermesi gerektiğini söylerken şöyle devam etti: “Şu ana kadar Bursa şehrinden kimseyi destek için aramadım, bana yetki verilirse o zaman arayacağım, gerekirse kapılarına gideceğim. Kiminle görüşmem gerekiyorsa görüşeceğim. Hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerimizle ilişkilerimizi çok iyi tutmalıyız. Zira BTSO ve sanayicilerimizle de öyle. Ama kurumlardan da sürekli para isteyerek değil, onları paydaş olarak görerek, projelerle yanlarına giderek. Bursa’da veren el alan eli görecek, alan el de veren eli bilecek. Karşılıklı güven ve huzur olması lazım."

243520_genis

HERKES BURSAPOR’U ÇOK ÖZLEDİ

Bursaspor’un çok özlendiğini vurgulayan Barışıcı, “Ben uzun yıllar İstanbul’da yaşadım. İstanbul’da ve diğer şehirlerde dostlarımız var, yaptığımız sohbetlerde herkes Bursaspor’u çok özlediğini söylüyor. Bursa deplasmanını özlemişiz, Bursa’ya gelip kebap yemeyi, şehri gezmeyi çok özlemiş diyor. Bursaspor spor kulübü olmanın yanında sosyal bir kulüp de olacak. Biz önce evlere gireceğiz ki anneler babalar çocuklarını Bursasporlu yetiştirsin. Bursaspor’u şirketleşmeye hazırlayacağız bunun hazırlığını da kurumsal yapıyla başlatacağız. Bursaspor artık başkan odaklı kulüp olmayacak, şehrin tanıdığı bir hukuk müşavirimiz ve finans müşavirimiz olacak. Birlikte çalışacağız ve her ay kulübün durumuyla ilgili kamuoyuna bilgilendirme yapacağız" şeklinde konuştu.

BİLET FİYATLARINI ASGARİ TUTACAĞIZ

Son olarak taraftarlara da seslenen Barışıcı, “Sponsor görüşmelerimizde sponsorlarımız marka konumlandırmasını soruyor. O yüzden dolu stadyum çok önemli. Şimdi 2 bin kişiye oynayan Bursaspor mu 20 bin kişiye oynayan Bursaspor mu daha rahat sponsor bulabilir. Taraftarı çekmek açısından bilet fiyatlarını mümkün olduğu kadar asgariye çekeceğiz. Yönetimde kadın bir yöneticimiz var, onun çalışmalarıyla kadınlarımız, çocuklarımız ve engellilerimiz maçlara daha çok gelecek. Bursaspor’un bundan sonra taraftar yüzünden alacak bir cezadan dolayı ödeyecek 5 kuruşu yok. Lütfen taraftarımız da bize yardımcı olsun bu süreçte. Kongreyi kim kazanırsa kazansın lütfen herkes birbirine yardım etsin, yapıcı olalım, birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber Bursaspor’umuzu yükseltelim” diyerek sözlerini noktaladı.