Dünya prömiyerini geçtiğimiz Ekim ayında 39. Varşova Film Festivali’nde yapan ve Türkiye’nin ilk ekolojik yapımı Reha Erdem’in son filmi Neandria, 15 Mart'ta Başka Sinema dağıtımıyla vizyona girdi.

Yine Bir Kadının Hikayesi

Çekimleri Çanakkale’nin Kayacık köyünde ve Neandria antik kentinde halkla iç içe gerçekleşen film antik kentin yakınlarında yoksul bir köyde annesiyle birlikte yaşayan ve atletizm yarışlarına hazırlanan Suna adlı bir genç kız ile yakın çevresini odağına alıyor. Türkiye'nin gerçeklerini didaktik olmayan bir senaryo ve iyi oyunculukla anlatan film bütün canlıların yaşam hakkı olduğuna vahdet-i vücut felsefesine de göndermeler yaparak dikkat çekiyor.

Oyuncu Kadrosunda Tanıdık İsimler

Yapımcılığını Ömer Atay ve Serra Ciliv’in üstlendiği filmde, Deniz İlhan, Ahmet Rıfat Şungar, Bülent Emin Yarar, İnci Nur Daşdemir, Nihal Yalçın, Nur Fettahoğlu, Serkan Keskin, Gizem Katmer, Ayşegül Kopartan ve Tanıl Bora rol alıyor. Yardımcı yönetmenliğini Deniz Tortum’un yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini birçok Reha Erdem filminde de çalışan Florent Herry üstleniyor. 

Bursa'da Kontrolden Çıkan Servis Otobüsü Araziye Uçtu! Bursa'da Kontrolden Çıkan Servis Otobüsü Araziye Uçtu!

Bursa'da da Gösterimde

Film Başka Sinema dağıtımıyla Bursa'da 28 Mart tarihine kadar Konak Külltürevi'nde gösterimde olacak.

Biletler için https://www.baskasinema.com/filmler/neandria/ adresini ziyaret edebilirsiniz.