28 Ocak 1961 yılında Artvin’de doğdu. İlkokulu, Orta Okulu ve Liseyi Bursa’da okudu. 1982 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.1986 yılından bugüne değin bilişim sektöründe çalıştı.

Sektörde faaliyet gösteren LİTERA BİLGİ SİSTEMLERİ, PRODES BİLGİSAYAR VE PROGRAM DESTEK HİZMETLERİ ve SATGEM YAZILIM VE TASARIM HİZMETLERİ şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte. Çok sayıda sosyal, siyasal ve meslek örgütlerinde görev aldı-. Halen BİYESAM (Bilişim Yazılım ve Eser Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Evli ve bir çocuk babası.

Bugüne kadar Üstlendiği Siyasi Görevler

Sedat Ocakcı Kimdir? Sedat Ocakcı Kimdir?

1986 yılında kitle partilerinden SHP’ye üye olarak başladığı siyasette, SHP ve CHP’de çeşitli görevler aldı.

1988 yılında SHP Yıldırım İlçe Başkanlığında, Gençlikten Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak başladığı yönetim görevlerine, 4 yıl İl Yönetim Kurulu üyeliği, 6 Yıl İl başkanlığı, 2 yıl Parti Meclisi üyeliği çalışmaları ile devam etti. Ayrıca çeşitli dönemlerde Kurultay delegelikleri de yaparak, Genel Merkez yapılanmalarına katkıda bulundu.

2 Yıl kadar Türkiye’nin her köşesindeki yaklaşık 3.000 kişiyle, birlikte ”Sosyal Demokrat Düşünce Atölyeleri”nde çalıştı. Bu atölyelerde yapılan çalışmalarda ülkemizin o günlerinde, 17 başlıkta toplanan sorunları, tartışılarak üretilen çözüm önerileri kitapçık olarak yayınlanmıştı.

Şadi Özdemir, 2015 seçimlerinde CHP Bursa milletvekili adayı olarak gösterildi.