Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grup’ta mücadele eden ve teknik direktörlüğünü Pablo Martin Batalla'nın yaptığı Bursa ekiplerinden Nilüfer Belediye Futbol Kulübü kalan 3 haftada 1 puan alması halinde 3. Lig’e çıkarak profesyonel olacak.

BAL'da aynı grupta mücadele den Bursa'nın köklü takımlarından Görükle İpekspor ise küme düştü.

Çok uzun süredir BAL’da mücadele eden ve küme düşerek yoluna Süper Amatör Ligi'nde devam edecek olan Görükle İpekspor’un, eğer satılması halinde Nilüfer Belediye Futbol Kulübü'nün, 3. Lig haklarını satın alacağı haberi gündeme bomba gibi düştü.

80 yıllık Görükle İpekspor camiası, Nilüfer Belediye Futbol Kulübü'nün haklarını satın alarak önümüzdeki sezon 3. Lig’de mücadele etmek istiyor.

Görükle İpekspor Başkanı Ramazan Kıvrak da, Nilüfer Belediye Futbol Kulübü'nün satılması halinde talip olduklarını ifade etti.

Bursa'da Vicdansız Hırsız Yardım Kumbarasını Çaldı! Bursa'da Vicdansız Hırsız Yardım Kumbarasını Çaldı!

IMG-20240421-WA0012

YENİ BAŞKAN SATACAĞIZ DEMİŞTİ

Nilüfer Belediye Futbol Kulübü’nün adında Nilüfer Belediye yazsa da belediye ile organik bir bağı bulunmuyor. Eski başkan Turgay Erdem’in büyük destek verdiği Nilüfer Belediye Futbol Kulübü için yeni Başkan Şadi Özdemir, başkan seçilmeden önce aday adayıyken;

“Belediyeler spor dalları ile amatör olarak ilgilenmeli. Göreve gelirsek takımı satacağız” demişti.

IMG-20240421-WA0013

Gündeme bomba gibi düşen bu iddialar üzerine yakın zamanda nasıl gelişmeler olacağı merak konusu.

Editör: Cüneyt ALKIŞ