Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022'de, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'ndeki binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı ve hayatını kaybetti. 

Olayla ilgili yargılama henüz iddianame hazır olmadığı için başlamazken, oğlu Sinan Ateş için adalet arayan baba Musa Ateş bugün hayata gözlerini yumdu.

Sinan'ın Katilleri Bir Can Daha Aldı!

Kayınpederini kaybeden merhum Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, "Sinan'ın Katilleri Bir Can Daha Aldı!" diyerek şu paylaşımı yaptı:

"Sinan’ın sevenlerinin “Musa Baba”sı, kayınpederim Musa Ateş öte âleme, evladının yanına göç etti. Bir canımız, bir parçamız daha eksildi. 

Musa Baba, evladını kara toprağa verdiği günden bu yana kapıya bir sandalye atıp oturdu. Aylar boyunca, devletin sokağın başında görünmesini, adaleti de yanında getirmesini bekledi. Bekledi, bekledi, bekledi. Ama nafile… Ne gelen oldu ne de giden. 

İçinde bağıran, Sinan’a kavuşmak isteğini hep dile getirse de adaletin sağlandığını görmeden gitmemek duygusu hep daha ağır basıyordu. Fakat olmadı. Zar zor çalışan kalbi evladının katillerinin elini kolunu sallayarak sokaklarda gezdiğini görmeye, adaletin sürekli ertelenmesi karşısında daha fazla dayanamadı. 
Dedim ya: Sinan’ın katilleri bir can daha aldı. 

Machiavelli diyor ki namussuz insanların ortasında tam anlamıyla namuslu olmak isteyen bir adam, er geç mahvolmaktan kurtulamaz. İşte Sinan’ın da kaderi bundan ibaretti. 

Gelinen noktada, ölümü tam olarak idrak edemeyen evlatlarımız cenaze arabasının peşinde yürüyerek büyümeye mahkûm oldu. 

Cenazemiz yarın (12 Mart 2024) öğle namazına müteakip Emir Sultan Camii’nden kaldırılıp Emir Sultan Mezarlığı’na defnedilecektir. Bütün sevenlerini bekliyoruz."

Üzüntümüzün tarifi yok

Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş de babasının vefatı sonrası üzüntüsünü dile getirdi:

Sağlık Bakanlığı'ndan Randevu Sorunu İçin Yeni Kararlar! Sağlık Bakanlığı'ndan Randevu Sorunu İçin Yeni Kararlar!

"Canım Kardeşim ŞEHİT Doç. Dr. Sinan Ateş'in acısı hala yüreğimizde kor halindeyken, evimizin direği babamız Musa Ateş'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Cenazemiz yarın öğle namazına müteakiben (12.03.2024 Salı günü), Emir Sultan camiden kaldırılıp, Emir Sultan mezarlığına defnedilecektir.

Canım babam Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun."