Bursa'nın İnegöl ilçesinde DEM Parti'nin ilçe binasına baltalı saldırı düzenlendi. Saat 21.30 sıralarında gerçekleşen saldırının failleri henüz tespit edilemedi.

Gazete Duvar'ın haberine göre; DEM Parti Bursa İl Eş Başkanı Mehmet Deniz Büyük, saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin açığa çıkarılması için savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Mudanya'da Balıkçı Restoranları Alev Aldı Mudanya'da Balıkçı Restoranları Alev Aldı

DEM Parti Bursa Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı İhsan Seylan da saldırıyı kınadı. Saldırının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Türkiye’nin her yerinde kendi adaylarımızla seçime girdiğimiz süreçle birlikte Bursa- İnegöl ilçe binamıza yapılan saldırı DEM Parti’ye karşı duyulan korkunun bir göstergesidir. Bu saldırılar kararlı mücadelemizden bizi asla yıldıramaz. Bir gün önce coşkulu bir şekilde aday tanıtımını yaptığımız seçim startını verdiğimiz binaya saldırının düzenlenmiş olması faşist blokun karanlık planlarını göstermektedir. Bu saldırıların beslendiği kaynağı çok iyi biliyoruz. Siyasi iktidarın ve ana muhalefet partisinin bu çirkin saldırıyı kınayarak seçimin demokratik bir ortamda geçmesine yönelik samimiyetin göstergesi olacaktır. Halkımızı sağduyuya davet ediyoruz. Provakasyonlarla seçim çalışmalarını baltalamak isteyenlere prim vermeyelim. Kararlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Editör: Cüneyt ALKIŞ