Seçimlere 1 aydan az zaman kala meydanlar ısınıyor. Başkan adayları projelerini bir bir açıklarken, İstanbul, Ankara ve Bursa başta olmak üzere pek çok ilde kıyasıya bir yarış var. Önceki akşam Habertürk’te katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan BETİMAR Araştırma Firması sahibi Gürkan Duman, İstanbul seçimleri ile ilgili konuştu.

Elazığ'da 3 Kişi Cin Çapması Nedeniyle Hastaneye Başvurdu! Elazığ'da 3 Kişi Cin Çapması Nedeniyle Hastaneye Başvurdu!

Türkiye’de seçmenin kararını son 1 hafta verdiğini ifade eden Duman, “Türkiye’de sosyolojik yapı ve fikirler çok çabuk değişebiliyor. Partiler arası geçişler olsa da toplam seçmenin yüzde 85’i bir önceki seçimde hangi partiye oy verdiyse yine o partiye oy verme eğiliminde oluyor. Emeklilerin ciddi bir tepkisi var ama seçime 1 hafta kala aynı davranış biçiminde olacaklar mı onu bilemiyoruz. O yüzden güvenilir sonuçlar alınabilecek anketler için biraz daha beklemek gerekiyor” dedi.

*BETİMAR Araştırma Sahibi Gürkan Duman

Duman şunları söyledi: “AK Parti ve Cumhur İttifakı açısından en büyük dezavantaj 55 yaş üstü için geçerli. AK Parti ve Murat Kurum güzel projeler açıkladı ancak bunlar ön plana çıkamadı, bundan sonra da çıkamayacak gibi gözüküyor. Ekrem İmamoğlu ve muhalefet süreci ekonomik sorunlar ve 55 yaş üstü emekli seçmen üzerinden yürütüyor. Bu kendi adına doğru bir seçim kampanyası. Bu süreci belli bir yere kadar taşıyacaktır ama belli bir süre sonra seçmen diyecek ki, “Benim şehrimdeki sorunlarımı kim çözecek?” Bu da bir bakıma son 10 gün bir hafta olacak. Şimdiki sayısal değerler önemli ancak asıl önemli olan son bir haftadaki rakamlar.”