Şubat ayında yeni abonelik ücretlerini duyuran popüler platform Spotify, bu defa da yeni bir abonelik hizmetiyle gündemde.

Ankara'da Toplu Ulaşıma %40 Zam! Ankara'da Toplu Ulaşıma %40 Zam!

Spotify müzik meraklıları için daha pahalı bir abonelik planlıyor. "Premium Plus" isimli yeni abonelik seçeneğinde, daha iyi ses ve yeni çalma listesi düzenleme araçlarına olanak tanıyan plan için kullanıcılardan her ay en az 5 dolar daha fazla ücret alınacağı belirtiliyor.

Platformun sunacağı "Premium Plus", yükseltme olarak sunulacak ve mevcut abonelik planlarını etkilemeyecek. Fiyatlandırma ise her kullanıcının temel planına bağlı olarak değişecek.

Yeni özellikler arasında, Spotify'ın ilk olarak 2021'de duyurduğu ancak defalarca ertelediği yüksek kaliteli sese erişim yer alıyor. Yayıncı, ses kalitesine öncelik verenlerin dikkatini çekmek için Amazon Music Unlimited, Apple Music ve Block'a ait Tidal ile rekabet ediyor. Bu platformların tümü Spotify'ın mevcut bireysel planına benzer şekilde fiyatlandırılıyor ve halihazırda yüksek kaliteli ses sunuyor.

Yeni uygulama için ödeme yapan kullanıcılar aynı zamanda yılın belirli etkinlikleri ve zamanları için anında özel oynatma listeleri de oluşturabilecek. Bloomberg'in haberine göre Spotify, kullanıcının tercihlerini öğrenecek ve özelleştirilmiş çalma listeleri oluşturacak.

Editör: Meryem TORUN