Kayseri’de Suriye uyruklu bir kişiyle ilgili taciz iddiasının kente yayılmasının ardından olaylar çıktı. TOMA araçları ile müdahale edilen olayda itfaiye ekipleri de çıkarılan yangınlara müdahale etti.

Haliç'te Selfie Çekerken Düşen Genç Kız Hayatını Kaybetti Haliç'te Selfie Çekerken Düşen Genç Kız Hayatını Kaybetti

Sosyal medyada, kentteki birçok noktada toplanan kalabalık grupların Suriyelilere ait olduğu iddia edilen araçların ters çevrildiği bazı işyerlerin ise ateşe verdiği görüntüler yer alıyor.

5 polis yaralandı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, vatandaşları sakinleştirmek için olayların yaşandığı bölgeye geldi. Vali Çiçek çevredeki bir apartmanın balkonuna çıkarak burada vatandaşlara sakin olmaları uyarısında bulundu. Olayları yatıştırmaya çalışan 5 polisin yaralandığını belirten Vali Çiçek, "Ben öfkenizi iyi anlıyorum. Şu an gerçekten çok kızgın olduğunuzu ve bu olayın alçak bir olay olduğunu biliyorum. Ben size valiniz olarak söz veriyorum” dedi.

Kayseri De 5 Yasindaki Cocuga Taciz Iddiasi 5 17474837 O

Valilikten açıklama

Kayseri Valiliği de kente yayılan olaylarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada zanlının Suriyeli olduğu ve “Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik taciz sonrası” gözaltına alındığı ve halka sukunet çağrısı yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“30.06.2024 tarihinde ilimiz Danişmentgazi Mahallesinde Suriye uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik taciz davranışı neticesinde emniyet birimlerimizce şahıs gözaltına alınmış olup, çocuğumuz ise birimlerimizce koruma altına alınmıştır.”

Açıklamada ayrıca olayın “titizlikle takip edilmekte olduğu” da vurgulanarak “Konu tarafımızca titizlikle takip edilmekte olup, vatandaşlarımızın itidalli davranarak, resmi makamlarca belirtilen açıklamalar haricinde herhangi bir eylemin içinde olmamaları hususunda kamuoyuna saygıyla sunulur” denildi.

Editör: Meryem TORUN