Suphiye Orancı'nın Eski Arkadaşı Müge Anlı'ya Katıldı: Dilara'nın Babası Çok Ünlü Bir İsim! Suphiye Orancı'nın Eski Arkadaşı Müge Anlı'ya Katıldı: Dilara'nın Babası Çok Ünlü Bir İsim!

Yayın hayatına yeni başlayan Taş, Kağıt, Makas dizisinin son bölümünde skandal bir sahne ekrana geldi.

O sahnede kadınları köpek yerine koyup, ödül karşılığı içki içirdiler.

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Kanal D'de yayımlanan "Taş Kağıt Makas" adlı dizi hakkında yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle inceleme başlatıldı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kadın istismarı içeren ve kadınları aşağılayan yapımları incelediklerini belirtti.

Kadınlar ve çocukların "kırmızı çizgileri" olduğunu, bunun üzerinde hassasiyetle durmaya devam edeceklerini vurgulayan Şahin, şunları kaydetti: "Tartışmalı sahneler içeren diziye karşı hem vatandaşlarımızın hem de duyarlı STK'lerimizin tepkilerini biliyor ve hassasiyetle takip ediyoruz. Yayına başladığı andan itibaren yayın ilkelerini ihlal ettiği değerlendirilen sahnelerin bulunduğu dizi hakkında gerekli incelemeyi başlatmış bulunmaktayız. Hiçbir zaman kadını aşağılayıp meta olarak görülmesine neden olan ve kadın istismarı içeren yapımlara izin vermedik, vermeyeceğiz."