2.Lig Beyaz Grup’ta Bursaspor ile aynı grupta yer alan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında istatistikler dikkat çekti. İki takımın da hiç şut çekmediği maç sonucunda Ankaraspor playoff’a kalmayı, Nazilli Belediyespor ise ligde kalmayı garantilerken Zonguldak Kömürspor bir alt lige düştü.

Mücadeleyle ilgili bir paylaşım yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Kulüplerin beraberlik sonucu üzerinde uzlaşarak sahaya çıktıkları görülmektedir” diyerek tepki gösterdi ve müsabakanın incelenmesini istedi.

0-0 biten karşılaşmayla birlikte Ankaraspor 6. olarak play-off’a kalmayı garantiledi. Nazilli Belediyespor ise aldığı bir puanla ligde kalmayı garantiledi. Bu sonuçla Zonguldak Kömürspor bir alt lige düştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da maçın oynanma şekli tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yavuzyılmaz, “Bugün 2.Lig Beyaz Grup’ta oynanan Ankaraspor-Nazillispor maçı için kulüplerin beraberlik sonucu üzerinde uzlaşarak sahaya çıktıkları görülmektedir. Zira maç boyunca iki takımın kalesine doğru düzgün şut bile çekilmemiştir. Bu durum hayatın ve futbol tarihinin olağan akışına aykırıdır” ifadelerini kullandı.

Filenin Sultanları, Bussiness Class ile Dönecek! Filenin Sultanları, Bussiness Class ile Dönecek!

Olayın takipçisi olacağını belirten Yavuzyılmaz’ın paylaşımı şöyle:

Kaynak: T24