8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Şerife Zeynep Özal ile 2014’teki cumhurbaşkanı seçiminde CHP ile MHP'nin çatı adayı olan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oğlu Osman Tuğrul İhsanoğlu, İstanbul Sarıyer'de oturdukları sitede tartışma yaşadı.

Tartışmanın nedeniyle ilgili iddialarda sağlık sorunları olduğu bilinen Osman Tuğrul İhsanoğlu'nun yaşadığı sitedeki davranışlarının komşularını rahatsız ettiği belirtildi. O sitenin sakinlerinden biri de 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Şerife Zeynep Özal... Zeynep Özal da şikayetçi olurken aile mahkemesine başvurarak korunma da talep etti.

Özal’ın söz konusu talebe ilişkin dilekçesinde "Osman Tuğrul İhsanoğlu’nun vesayet altına alınması, site sakinlerinin ve müvekkilin can ve mal bütünlüğü için gereklidir. İhsanoğlu’nun tedavisi şarttır" dediği öğrenildi.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; İddiaya göre, ciddi sağlık sorunları ve bağımlılığı olan Osman Tuğrul İhsanoğlu, yaşadığı Sarıyer’deki sitede komşularının huzur ve sükununu bozan tutum ve davranışlarda bulunmaktaydı. Bu olaylar tutanak altına alınmasına rağmen İhsanoğlu, komşuluk hukukuna aykırı davranışlarını sürdürmeye devam etti. Aynı sitede oturan Şerife Zeynep Özal da Osman Tuğrul İhsanoğlu hakkında şikâyetçi oldu. Özal, şikâyetin ardından aile mahkemesine başvurarak İhsanoğlu’ndan korunma talep etti.

‘HASTANEDE TEDAVİSİ ŞARTTIR'

Osman Tuğrul İhsanoğlu’nun ailesinin ekonomik ve sosyal anlamda güçlü kişiler olduğunun anlatıldığı dilekçede, “Ancak aile, buna rağmen evlatlarını himaye altına almaktan imtina etmektedir. Kangren olmuş bir durum söz konusudur. Osman Tuğrul İhsanoğlu’nun vesayet altına alınması, site sakinlerinin ve müvekkilin can ve mal bütünlüğü için gereklidir. İhsanoğlu’nun tedavisi şarttır. Osman Tuğrul İhsanoğlu’nun müvekkile verdiği rahatsızlıkları gösterir bir kısım görüntüleri emniyet görevlilerine sunmuştur. Bu nedenle müvekkilin can güvenliğinin sağlanması için tüm güvenlik tedbirlerinin uygulanmasına ve Osman Tuğrul İhsanoğlu’nun siteden uzaklaştırılarak gerekli tedaviyi alabilmesi için hastaneye sevk edilmesine karar verilmesini talep ediyoruz” denildi.

İskender Kebap Londra'da Daha Ucuz! İskender Kebap Londra'da Daha Ucuz!

İHSANOĞLU OĞLU DAHA ÖNCE DE VUKUATI VARMIŞ: POLİSLERLE TARTIŞINCA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun avukat olan oğlu Osman Tuğrul İhsanoğlu daha önce de vukuatı varmış: 18 Temmuz 2014 günü polislerle tartışınca karakolluk olmuştu. Sarıyer, Yeniköy’deki Avusturya Konsolosluğu’nun yanındaki parkta iç çamaşırlarıyla denize girdiği ve çevreyi rahatsız ettiği iddia edilen Osman Tuğrul İhsanoğlu vatandaşlar tarafından polise şikâyet edilmişti. Polis ekipleri uyarılarını dinlemeyen ve kendilerine direnen Osman Tuğrul İhsanoğlu’nu gözaltına almıştı.