Nisan Ayı İş Yeri Kira Artış Oranı Belli Oldu! Nisan Ayı İş Yeri Kira Artış Oranı Belli Oldu!

Türkiye'nin endüstriyel mutfak ekipmanları şirketi Öztiryakiler'in sahibi Japonlar oldu. Sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Avrupa ülkeleri, Orta Doğu, Afrika ve Asya’da dört üretim tesisi ve satış kanalına sahip Türkiye'nin dev markası Öztiryakiler'in çoğunluk hissesi Japon Hoshizaki Corporation'a satıldı. Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre, 66 yıllık dev şirketin yüzde 51'i artık Japonların. 

Türkiye'nin 66 yıllık dev şirketi resmen satıldı! Yeni sahibi Japonlar  - 1. Resim

JAPONLARDAN AÇIKLAMA 

Konuya ilişkin açıklama yapan Hoshizaki, şirkete ilk yatırımını Kasım 2019’da yaptığını hatırlatarak o günden bu yana Öztiryakiler'in ürün geliştirme yeteneklerinin güçlendirilmesine, üretkenliğinin ve kalitesinin artırılmasına destek olduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

“Hoshizaki ve Öztiryakiler, Avrupa'da Hoshizaki markası için ticari buzdolabı serisini güçlendirerek ve Hoshizaki'nin satış kanallarını kullanarak Asya için bulaşık makinesi geliştirerek sinerji oluşturmaktadır. Öztiryakiler'in Hoshizaki Grubu'nun bir parçası olmasıyla Hoshizaki, Öztiryakiler'in Hoshizaki Grubu'nun küresel ürün tedarik stratejisindeki kilit üs rolünü güçlendirecek. Hoshizaki, grubun ürünlerinin Türkiye ve küresel pazarlardaki satışlarının genişlemesini teşvik edecektir” 

KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE ALINACAK

Öztiryakiler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanvekili Tahsin Öztiryaki ise Japonlarla yapılan işbirliğinin Türkiye için faydalı olacağına inandığını söyledi. Çoğunluk hisselerinin Japonlarda olduğunu belirten Öztiryaki, ancak kararların oy birliği ile alınmaya devam edeceğini belirtti. "Toplantı yaptık ve ısrarla ‘Yönetiminiz çok iyi, devam edin’ dediler" ifadelerini kullandı.