Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gemlik’teki üretimin ardından ikinci yerli üretim haberi yine Bursa’dan geldi. Saloni Mobilya ve Erhun Metal’in sahipleri Haluk Özbek ve Yakup Canseven, Türkiye’nin ikinci elektrikli yerli otomobili Amperino için sona geldiklerini ve fuarda sergileyeceklerini açıkladı.

Vatandaş Doğalgaz ve Elektrik Borcu Altında Kaldı! Vatandaş Doğalgaz ve Elektrik Borcu Altında Kaldı!

3 yıldır devam eden projede sona gelindi. 50'ye yakın mühendisin geliştirdiği Amperino C-100 modeli, 16 Kasım'da Go Green Fuarı'nda tanıtılacak. Go Green Türkiye Fuarı 16 - 18 Kasım tarihleri arasında Bursa Tüyap Fuar merkezinde kapılarını açacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A HEDİYE ETMEK İSTİYORLAR

Saloni Mobilya Ceo’su, iş insanı Haluk Özbek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Fuarımız için son rötuşlar. Amperino C-100 artık hazır. En büyük motivasyonumuz ülkemizin yeni yüzyılına, “TÜRKİYE YÜZYILI”na ve ülkemiz gençlerine olan tam inancımız. Amperino Teknoloji laboratuvarında 3 yıldır emek veren bu vatanın yetiştirdiği 50’ye yakın mühendis gencimizin geliştirdiği ilk aracımızı inşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

AMBERİNO'NUN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Toplamda 3 kişilik aracın ön tarafında yalnızca şoför oturabiliyor. Arkada ise iki kişilik yolcu kapasitesi mevcut. Her ne kadar küçük boyutlu olsa da bu durum bagaj alanını etkilemiyor. Zira 650 kg ağırlığındaki bu aracın arka tarafında tam 370 lt bagaj hacmi sunuluyor. Dışarıdaki boyutları ise 3159 mm uzunluğa, 1500 mm genişliğe ve 150 mm yüksekliğe sahip.