Muğla’nın Milas ilçesinde, 2007 yılında yangın sonucu zarar gören ormanlık alanda inşa edilen lüks otellerin ardından, şimdi de lüks villaların yapımına başlandığı ortaya çıktı. Yangında 250 hektar orman alanı ve yaklaşık 30 hektar tarım arazisi ile zeytinlik yok olmuştu.

Göçük Altında Kalan 4 İşçi de Kurtarıldı! Göçük Altında Kalan 4 İşçi de Kurtarıldı!

Dönemin Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, yanan alanların ne 2B kapsamında olacağını ne de imara açılacağını belirtmişti. Ancak, Sözcü gazetesinden Yaşar Anter’in haberine göre, yanan arazinin bir bölümü daha sonrasında turistik tesislere dönüştürüldü.

2012, 2016 ve 2018 yıllarında bölgede sırasıyla La Blanche Island, Titanic Deluxe Bodrum ve Lujo Bodrum adlı lüks oteller açıldı. Şimdi ise, orman alanı olarak görünen 25 bin metrekarelik Hazine arazisine, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm alanı olarak tahsis edilerek, Lujo’nun sahibi Serkoç Otelcilik tarafından 28 lüks villa inşa ediliyor. Villalar, deniz manzarası, balkonlarda jakuzi, güneş yatakları, ısıtılmış özel havuz ve özel güneşlenme alanları gibi lüks özelliklerle donatılmış durumda.