SERHAT HALLAÇ

Bursa Büyükşehir Yeni Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nev-i Çeşni Davet'te bu sene 3.'sü düzenlenen Bulgaristan Hak ve Özgürlük Hareketi iftar yemeğine katıldı.

Bozbey'le beraber davete CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Osmangazi Belediye Yeni Başkanı Erkan Aydın, Nilüfer Yeni Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Kayıhan Pala, Mudanya Yeni Belediye Başkanı Deniz Dalgıç ve birçok portokol üyesi de iştirak etti.

Bursa'da Kural İhlali Yapan Sürücülere Anlık Fotoğrafla Uyarı! Bursa'da Kural İhlali Yapan Sürücülere Anlık Fotoğrafla Uyarı!

Ahlaken ve Hukuken Doğru Bulmadığımız Şeyler Yaşanıyor!

İftar programında konuşma yapan Bozbey, perşembe ya da cuma mazbatayı alacağını söylerken, 31 Mart sonrası belediyede yaşanan bazı usulsüzlükleri de dile getirdi. Bozbey şunları söyledi:

"Bir üzüntümü dile getirmek istiyorum. 31 Mart'ta Bursalılar bir karar verdi. Büyük bir oy farkıyla bizleri seçtiler. Ancak son birkaç gündür gelişen olaylar bizi üzüyor. Neticede devlette devamlılık esastır. Ancak seçimin sonucuna göre bazı iş ve işlemlerin yapılmaması gerekiyor. Kamunun vergidir, maaşlarıdır bunların ödenmesi gerekiyor. Bunların dışında bize iletilen üzücü olaylar var.

Bunlardan biri işten çıkarmalar. Belediyede 36 kişi tazminatları verilerek işten çıkarıldı. 36 kişinin tazminatı kamu zararıdır ve senin, benim paramla ödenmiştir. Biz böyle bir şeyi kabul edemeyiz, herkesle çalışmak isteriz.

Biz çalışanlarımızın her birine tek tek güveniyoruz. Ancak böyle bir işlemin yapılmasını da asla kabul etmiyoruz. İl seçim kurulu Perşembe ya da Cuma günü mazbatayı verecektir. Biz tabiki bu arkadaşlarımızla çalışmak isteriz. Ancak yangından mal kaçırırcasına bu tür işlemlerin yapılmasını hukuki olarak da ahlaki olarak da doğru bulmuyoruz."

Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Doç. Dr. Cevdet Çakırov Bozbey'e katılımlarından dolayı plaket takdim etti.