Yeniden Refah Partisi, 14 Mayıs genel seçimlerinde Genel Başkanları Fatih Erbakan'ı Cumhurbaşkanı Adayı göstermişti. Adaylık için gerekli 100 bin imza bulma çalışmasına giren Yeniden Refah Partisi, imza çalışmalarının üçüncü gününde adaylıktan Recep Tayyip Erdoğan lehine çekildiğini açıklamıştı. 31 Mart seçimleri öncesi Yeniden Refah Partisi ve AK Parti arasında uzun süre devam eden ittifak görüşmeleri ise sonuçsuz kaldı. AK Parti'nin bazı illerde Meclis üyeliği teklifini kabul etmeyen Yeniden Refah Partisi seçimlere tek başına girmeye karar verdi. Başta İstanbul ve Şanlıurafa olmak üzere birçok yerde AK Parti adayının seçilmesini zora sokan bu adımla ilgili ilginç bir iddia siyasetin gündemine oturdu.

*RESUL TOSUN

İşte AK Parti’de İstifası İstenilen Bakanlar İşte AK Parti’de İstifası İstenilen Bakanlar

AK PARTİ'Yİ Mİ DESTEKLEYECEK?

AK Parti eski Milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Resul Tosun, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde de buna benzer bir durumun yaşanabileceğini öne sürdü. Tosun katıldığı bir canlı yayında "Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce İstanbul'da Murat Kurum lehine, Ankara'da Turgut Altınok lehine ya da İzmir’de Hamza Dağ lehine çekilirse sürpriz olmaz" dedi. "Bu bir tahmin mi bilgiye dayalı mı söylüyorsunuz?" sorusu üzerine Resul Tosun, "Evet bilgiye dayalı söylüyorum, isim de biliyorum" yanıtını vermişti.

YENİDEN REFAH'TAN YANIT GECİKMEDİ

Tosun'un açıklamalarına ise Yeniden Refah Partisi'nden yanıt geldi. Sözcü TV'ye konuşan Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Mehmet Altınöz ise "Resul Bey'in bu konuşmayı yapmasını yanlış buluyorum. Kendisine yakıştıramadım, milletvekili olduysa milli görüş sayesindedir. 100 bin kişilik bir teşkilatla çalışıyoruz. Bizim teşkilatlarımızı boşa düşürmeye çalışan bir anlayış var" diyerek iddiaları yalanladı.

Kaynak: Son Mühür