Zeki Zorlu, çalışma hayatına Denizli Babadağ’da, tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde başlamıştır.

İlk tekstil mağazasını Trabzon’da açan Zeki Zorlu, 1976 yılında Bursa’da Korteks’in temellerini atmıştır. Kardeşi Ahmet Nazif Zorlu ile birlikte, Zorlu Holding’i kuran ve 1994 yılında Vestel’i Holding bünyesine katan Zeki Zorlu, enerji, turizm ve gayrimenkul alanlarında çok sayıda şirketin kurulması ve satın alınmasında önemli rol oynamıştır.

Zeki Zorlu, Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Zorlu Grubu’nun tekstil ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütmektedir.

Madrigal'in Solisti Anıl Erdem Cevizci Kimdir? Anıl Erdem Cevizci Nereli? Madrigal'in Solisti Anıl Erdem Cevizci Kimdir? Anıl Erdem Cevizci Nereli?

Sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev üstlenen Sn. Zorlu, TOBB Tekstil Sanayi Meclisi Başkan Yardımcısı’dır. İki yıl BUSİAD’da Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Zeki Zorlu, Uluslararası Patent Birliği, Bursa Afet Derneği (BUFAD), Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı, Kalite Derneği (KALDER), Suni Sentetik İplik Üreticiler Birliği (SUSEB), Bursa Araştırmalar Vakfı ve Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği üyesidir.

Eşi Türkan Zorlu'yu kaybeden Zeki Zorlu, üç çocuk babası.

Editör: Meryem TORUN