TikTok yayıncısı iki çocuk annesi M.C. son yayınıyla sosyal medyada  gündem oldu. 'Karagül' isimli hesap üzerinden TikTok yayını yapan M.C.'nin kafasını kapıya çarpan oğlu yaralandı.

Çocuğu kanlar içinde yaralı haldeyken yayına devam eden M.C.'nin bu tavrı sosyal medyada gündem oldu.

"Arkadaşlar ambulans çağırdım geliyor" diyen kadının yayınlarında çocuklarına yer vermesi çocuklara yönelik psikolojik ve fiziksel şiddet olarak yorumlandı. 

Çocuklarına şiddet uyguladığı anlar kendi yayınlarına da yansıyan M.C’nin çocuklarına iyi bakmadığı eleştirilerine yanıt verirken Alevi vatandaşlara yönelik sözleri tepki çekti.

İKİ AYRI SUÇTAN SORUŞTURMA

"Ben Alevi miyim, gavur muyum ben, tabii ki çocuklarıma bakıyorum" diyerek yanıt veren M.C hakkında "Halkı Kin Ve Düşmanlığa Tahrik Veya Aşağılama"dan soruşturma başlatıldı.

Konunun ve görüntülerin hızla yayılması üzerine M.C hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma haberini Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci sosyal medya hesabından duyurdu.

Değirmenci paylaşımında şu ifadelere yer verdi: 

Kızını ve Torununu Öldürmüştü! Cinayetin Nedeni Ortaya Çıktı! Kızını ve Torununu Öldürmüştü! Cinayetin Nedeni Ortaya Çıktı!

"TikTok’ta 'Karagül' müstear isimli şahsın kendi çocuklarına uyguladığı şiddete kadar yayınladığı, sürekli nefret söylemi ile ayrıştırıcı paylaşımlara yer verdiği tespit edildi.

Yapılan çalışmalar sonucunda şahsın açık kimliğine ulaşıldı, şahıs hakkında (M.C.) 'Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali, Kasten Yaralama, Halkı Kin Ve Düşmanlığa Tahrik Veya Aşağılama' suçlarından işlem başlatıldığı da öğrenildi"

TUTUKLANDI

Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından sosyal medya üzerinden canlı yayın yapan M.C. (28) hakkında "kasten yaralama", "aile yükümlülüğünün yerine getirilmemesi" ve "müstehcenlik" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan M.C. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı hakimlikçe "müstehcenlik" suçundan tutuklandı.

HESABI KAPATILDI

TikTok tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada ise "Karagül" isimli hesabın kapatıldığı ve kural ihlali bulunan içeriklerin yayından kaldırıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"TikTok'un tüm kullanıcılarımız için güvenli bir platform olarak kalmasını sağlamak adına çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz. Hesaba ilişkin çok sayıda sahte hesap açıldığı belirlendi. Söz konusu sahte hesaplarla ilgili de ivedilikle harekete geçilecek."

Editör: Meryem TORUN