CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TV100’de katıldığı yayında, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sanatçı Haluk Levent dışında oyuncu Mert Fırat’a da teklif götürdüklerini açıkladı.

Özel, “Haluk Levent, ‘Evet’ deseydi ankete koyardık. 60 Parti Meclisi üyemize ‘Hatay kritik, aday değiştiğinde destekler almamız söz konusu, temas ettiğiniz kişilerle görüşün. Onay verin olursa bana bildirin’ dedim. O isimleri ankete koyacaktım. Biz şu ana kadar 13 Parti Meclisi toplantısı yaptık. Mert Fırat ile konuştuk, ankete koyalım mı dedik, istemedi. Haluk Levent de değerlendirdi ‘Olmaz’ dedi” diye konuştu.

Madde Bağımlısının Katlettiği Adamın Ardından Acı Tesadüf Çıktı! Madde Bağımlısının Katlettiği Adamın Ardından Acı Tesadüf Çıktı!

“Savaş’ın Türkiye’deki algısı başka, Hatay’daki algısı başka”

Hatay’da büyük bir travmanın olduğunu söyleyen Özel, “Savaş’ın bazı beyanları tartışma yarattı. Savaş’ın Türkiye’deki algısı başka, Hatay’daki algısı başka. Böyle olunca Hatay’da hata yapmamak lazım” dedi.

Savaş’la ilgili beş anket yaptırdıklarını dile getiren Özel, “Bu anketlerde Savaş’ı sorduk, Savaş’a itirazların bir kısmını da gördük. Hatay’da başka bir Lütfü Savaş olduğunu gördük” diye konuştu.

“Yüzde 30’u aşmayı önemsiyorum”

Özel şöyle devam etti:

“Yüzde 25’lik bir cam tavan var üzerimizde. Türkiye genelinde yüzde 30’u aşmayı önemli görüyorum. Beş-altı parti birlikte yüzde 25 oy aldık, çok üzüldük. Bu dört-beş yıllık bir hedef. İttifaklar yapabilseydik bambaşka şeyler yapabilirdik. CHP kendi gücüyle yüzde 25 psikolojik sınırını aşmak, yüzde 30’u aşmayı önemsiyorum.”

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’yle (DEM Parti) işbirliklerinin olmadığını söyleyen Özel, “Belirli yerlerde ‘kent uzlaşısı’ olarak adlandırılan uzlaşı sağlanmış durumda ama DEM’in adayları var ve bize de kaybettirecekleri birçok yer olabilir” dedi.

Kaynak: Medyascope