Son seçimleri bilen BETİMAR Araştırma'nın Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Duman, yaptıkları son anket sonuçlarını paylaştı. 

TGRT Haber'de Medya Kritik programına konuk olan Duman, Murat Kurum'un adaylık sürecinin ardından İstanbul'da bir ivme kazandığını ancak son haftalarda bu ivmesini koruyamadığını söyledi.

"İstanbul'da araştırma sonuçlarında, Yeniden Refah Partisi'nin kendi adayını çıkarması, İYİ Parti'nin ise varlık gösterememesi sonucunda Ekrem İmamoğlu'nu bir tık avantajlı görüyoruz" diyen Duman, anket sonucuna ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"2-2,5 puanlık bir makas var. Ekrem İmamoğlu önde. Seçimlere henüz 20 gün var. 2,5 puanın kapanması mümkün. 200 bin oya tekabül ediyor. Burada fark kapatılabilir ama aynı zamanda artması da mümkün. İstanbul'da yüzde 10 kararsız seçmen var. Kararsızların çoğunluğu, AK Parti'ye yakın kesim. DEM Parti adayı Meral Danış Beştaş'ın yüzde 3'lük oyu, Yeniden Refah Partisi'nin yüzde 3,5 potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. İYİ Parti'nin adayı yüzde 1 civarında. Emeklileri de unutmamak lazım, hükümete karşı çok tepkililer"

MANSUR YAVAŞ ÖNDE

Betimar Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Duman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında CHP'li Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın önde olduğunu söyledi. Duman "Ankara'da Yavaş önde. Ancak aradaki fark, bazı anket şirketlerinin söylediği kadar büyük değil" dedi.

İZMİR'DE SÜRPRİZ OLUR MU?

Duman, İzmir'de yaptıkları son anket çalışmasına göreyse, AK Parti adayı (Cumhur İttifakı) Hamza Dağ'ın önde olduğunu belirtti. Yerel seçimin en büyük sürprizi olabilecek bu iddiası için Duman "Seküler, milliyetçi, Atatürkçü seçmen 'Son 20-30 yılda İzmir köye döndü. Hizmet bekliyoruz' diyor. Bu durum, AK Parti adayı Hamza Dağ'a 8 puanlık bir geçiş sağlıyor" açıklamasında bulundu.

ADANA'DA DURUM NE?

Ünlü ilahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti! Ünlü ilahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti!

BETİMAR'ın son anketine göre, Adana'da AK Parti adayı (Cumhur İttifakı) Fatih Mehmet Kocaispir, CHP'nin adayı mevcut Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 1-2 puan önünde.

Editör: Meryem TORUN