Dünyanın en önemli dergilerinden Time Dergisi, 2024 yılının en etkili 100 kişisini duyurdu. Sanatçılar listesinde yer alan bazı isimler şöyle:

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 2

Dua Lipa

Arnavut kökenli İngiliz şarkıcı yeni albümü Radical Optimism'in yanı sıra Barbie filmi için seslendirdiği şarkısı ve Argylle filmindeki rolüyle adından söz ettirdi.

Dev Patel

Oyuncu, aksiyon sahneleri ve özgün senaryosuyla eleştirmenlerden tam not alan Maymun Adam (Monkey Man) filminin yönetmenliğini üstlendi.

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 3

Jeffrey Wright

Canlandırdığı rollere kendini adamasıyla bilinen ABD'li oyuncu, American Fiction filmindeki performansıyla övgü topladı.

Sanatçılar kategorisindeki diğer isimler ise şöyle; 21 Savage, Alia Bhatt, Joenny Holzer, Colman Domingo, Da'vine Joy Randolph, Lauren Groff, Fantasia Barrino, Leslie Odom Jr., LaToya Ruby Frazier, Alex Edelman, James McBride, Brooks Headley.

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 4

Elazığ’dan Amerika’ya Uzanan Başarı Öyküsü! Elazığ’dan Amerika’ya Uzanan Başarı Öyküsü!

İKONLAR

İkonlar listesinde yer alan isimler arasında Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue öne çıktı.

"Can't Get you Out of My Head" , "Padam Padam", "Come Into My World" ve "The Loco-Motion" gibi şarkılarla tanınan ünlü şarkıcı Kylie Minogue, Time'ın en etkili insanlar listesine girmeyi başardı.

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 5

Sofia Coppola

Baba serisinin yönetmeni Francis Ford Coppola'nın kızı Sofia Coppola, Priscilla filmiyle büyük bir başarı yakaladı.

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 6

Hayao Miyazaki

Japon manga ve anime sanatçısı Hayao Miyazaki, torununa ithaf ettiği son filmi "Çocuk ve Balıkçıl" filmi sayesinde İkonlar arasına girmeyi başardı.

Oyuncu Elliot Page, müzisyen Burna Boy, Parkinson teşhisi hakkında yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Michael J. Fox gibi isimler de İkonlar listesinde yer aldı.

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 7

TİTANLAR

Time'ın en etkili 100 insan listesinde Titanlar kategorisinde sunucu Kelly Ripa, müzisyen Jack Antonoff, Formula 1 pilotu Max Verstappen gibi isimler yer aldı.

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 8

LiDERLER

Liderler listesinde ise Rus muhalif lider Aleksey Navalni'nin eşi Yulia Navalnaya, Polonya Başbakanı Donald Tusk, Brezilya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Marina Silva gibi isimler var.

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 9

YENİLİKÇİLER

Yenilikçiler listesinde Nvidia CEO'su Jensen Huang, oyuncu Maya Rudolph, tasarımcı Tory Burch ve Loewe markasının kreatif direktörü Jonathan Anderson yer aldı.

Time Dergisi 2024 yılının en etkili 100 insanını açıkladı - 10

ÖNCÜLER

En etkili 100 insan listesinde öncüler başlığında ise Barbie filmiyle Oscar'a aday gösterilen America Ferrera, Gana asıllı mimar Lesley Lokko, Kanadalı bilim insanı Yoshua Bengio yer aldı.

Editör: Meryem TORUN