Ticaret Bakanlığı’ndan berber, kuaför ve güzellik salonu çalışma saatlerine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek" denildi.

Ankara'da Toplu Ulaşıma %40 Zam! Ankara'da Toplu Ulaşıma %40 Zam!

Ticaret Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik salonlarının çalışma saatlerine ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık, sektördeki işletmecilerin büyük çoğunluğunun talep ve önerilerini dikkate alarak, 18 Ağustos 2022 tarihinde ülke genelindeki tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftada bir gün kapalı olmasına karar verdi.

Bu kararın uygulanabilmesi için, kapalı olunacak günün her ilin sektörel yapısı, işletme profili ve tüketici ihtiyaçlarına göre Valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla geniş katılımlı çalışmalar yürütüldü ve bu çalışmalar tamamlandı.

Sonuç olarak, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 itibarıyla yürürlüğe girecek. Valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmayan işletmelere ise Ticaret Bakanlığı tarafından idari yaptırım uygulanacak.

Editör: Meryem TORUN