Bursasporla şampiyonluk yaşayan, yanı sıra performansı ve karakteriyle Türk futboluna damga vuran Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapılan törenle Bursaspor’un yeni teknik direktörü oldu. Batalla 3 yıllık bir mukaveyele imza attı.

2019 yılında futbolu bırakan, sonra kısa bir süre Mustafa Er'in yardımcısı olarak Bursaspor'da çalışan Pablo Martin Batalla, ilk teknik direktör deneyimini Bölgesel Amatör Ligi'nde Nilüfer Belediye FK ile yaşadı. BAL'da Nilüfer FK'yı şampiyon yapıp 3. Lig'e çıkaran Batalla, efsanesi olduğu Bursaspor'a teknik direktör olarak geri döndü.

Bursaspor'dan Coşkulu Sezon Açılışı Bursaspor'dan Coşkulu Sezon Açılışı

Whatsapp Image 2024 07 09 At 11.51.00

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde gerçekleşen törende Bursaspor Başkanı Enes Çelik de yer aldı. Enes Çelik, "Bu kararı almamızdaki en büyük etkenler, futbol konusunda bilgisine duyduğumuz güven, kulübümüzün maddi manevi menfaati korumak, genç oyunculara verdiği önem ve kulübümüzdeki geçmişiyle sevilen sayılan biri olmasıdır" ifadelerini kullandı.

Başkan Çelik'in ardından konuşan Bursaspor'un yeni teknik direkörü Batalla, bu yıl çalışmama düşüncesi olduğunu ancak Bursaspor söz konusu olduğu zaman her şeyin değiştiğini belirtti.

SEZON 22 TEMMUZ'DA AÇILIYOR

Pablo Batalla ekibinde, Serdar Kurtuluş, Aykut Akgün, Emre Arslan ve Emre Pehlivan'ın yer alacağını, ayrıca bir tane de atletik performans antrenörünün geleceğini ifade etti.

Pablo Batalla ayrıca 22 Temmuz'da yeni sezona start vereceklerini ve Afyon'da 15 günlük bir kamp yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Editör: Haber Merkezi