HABER MERKEZİ

Türk futbolu son dönemlerde gelenekçi yaklaşımlara dirense de bazı takımların yaptığı hamleler oyunu pozitif yönde değiştiriyor. Genç teknik direktörlerin çağı yakalayan oyun felsefeleri ve iletişimleri dünya futbolunda da fark edilmelerini sağlarken, son yıllarda bazı kulüplerimiz de genç teknik direktörlere şans vermeye başladı.

Türk futbolunun önündeki en büyük avantajlardan biri olan genç teknik direktörler, son dönemde hemen her ligde çalışmaya ve kendini kanıtlamaya başladı. Bir çoğu manşetleri süslerken bazıları da sessiz ama derinden ilerliyor. Bunlardan biri de Çağdaş Çavuş. 41 yaşındaki antrenör, gözlerden uzak olan 3. Lig'de 2 yıldır teknik direktörlük yapmasına rağmen önemli işler başardı.

Çağdaş Çavuş, ilk yılında 2. olup play off finali oynarken, ikinci yılında ise sezonu şampiyon bitirip takımını bir üst lige çıkardı.

Çağdaş Çavuş kimdir?

Ankara'da 1983 yılında doğan Çağdaş Çavuş, 7 yıl Mesut Bakkal'ın yardımcılığını yaptı. Mesut Bakkal'la, Bursaspor, Alanyaspor, Kayserispor, Kasımpaşa, Sivasspor ve Gençlerbirliği'nde çalıştı. 2020 yılında Bakkal'la yollarını ayıran Çağdaş Çavuş, 2022-2023 sezonunda 3. Lig takımı Alanya Kestel'le anlaştı ve teknik adam yolculuğuna başladı.

Bodrumspor Tarihinde İlk Kez Süper Lig'de Bodrumspor Tarihinde İlk Kez Süper Lig'de

Zxcdxc

Alanya Kestelspor'la 24 yaş ortalamasından oluşan mütevazi bir kadroyla 33 maçta 2 puan ortalaması yakalayan Çağdaş Çavuş, ilk yılında, ligi 2'nci sırada bitirip play off finali oynamaya hak kazandı. Çağdaş Çavuş'un takımı Alanya Kestelspor finalde Karaman FK'ya yenilerek 2. Lig'e çıkamadı. Çağdaş Çavuş'un Alanya Kestelspor’a, takım şampiyonluğa giderken otobüsün kaza yapması sonucu as oyuncularından yoksun devam ederek final oynatması spor kamuoyunda takdirle karşılandı.

Sezon sonu takımdan ayrılan ve 2023-2024 yılında Kepezspor AŞ ile anlaşan Çağdaş Çavuş, takımını, sezonun bitmesine 2 hafta kala, şampiyon yaparak 2. Lig'e taşıdı. Kepezspor AŞ 2021-2022 sezonunda BAL'dan 3. Lig'e çıkmıştı ve 2. yılında Çağdaş Çavuş'la 2. Lig'e çıkma başarısı gösterdi.

Çağdaş Hoca, 26 yaş ortalaması olan Kepezspor'la 30 maçta 22 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyetle, 2,43 puan ortalamasıyla başarısını perçinledi.

Qswdfbgvn

Editör: Cüneyt ALKIŞ