TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Serkan Durmuş, "Mesleğimizin değerini ve meslektaşlarımızın birlik ve beraberliğini attırmak, toplum sağlığını korumak için canla başla çalışmaya devam" diyerek 9. Olağan Genel Kurulu sürecinin başladığını belirtti.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi 20-21 Ocak tarihlerinde Olağan Genel Kurulu ve Genel Merkez Delege seçimlerini gerçekleştirecek. Başkan Serkan Durmuş, yaptığı açıklamada odanın 2024-2026 dönemi TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi yönetim kurulu üyeleri ile TMMOB Gıda Mühendisleri Odası 15. Olağan Genel Kurulu'na katılacak delegelerin belirleyeceğini duyurdu.

“Halkımız ve mesleğimiz için mücadeleye devam”

Yeni dönemde meslektaşlarının takdiri ve desteği ile göreve devam etmek için yönetim kurulu ile birlikte aday olduklarını ifade eden Durmuş, şunları söyledi: "Ülke olarak ekonomik anlamda zor bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde artan gıda fiyatları da göz önüne alındığında, gıda güvenliği ve gıda güvencesini korumak ve garanti altına almak her geçen gün zorlaşmakla birlikte, stratejik öneme sahip bir konu haline gelmiştir. Öte yandan meslektaşlarımızın istihdam problemleri gün geçtikçe artmaktadır. Hedefimiz konuya dair çözüm önerileri ve aksiyonlar ile her mecrada olmak ve katkı koymaktır.”

Mesleklerine ve meslektaşlarına daha fazla sahip çıkmak, birleştirmek ve bütünleştirmek için yeni bir döneme hazırlandıklarını ifade eden Durmuş, “Gıdanın konuşulduğu her yerde biz varız ve var olmak zorundayız. Halkın yeterli, sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmasının teminatı biz gıda mühendisleriyiz” dedi.

Mudanya'da Balıkçı Restoranları Alev Aldı Mudanya'da Balıkçı Restoranları Alev Aldı

Serkan Durmuş sözlerini şöyle tamamladı: “Mesleğimizden ve meslektaşlarımızdan aldığımız güçle, halkımıza doğru ve kaliteli gıda üretilmesi, ülkemizin tarım ve gıda sektöründeki politikalarının doğru yönlendirilmesi amacıyla mücadelemize ve mesleğimizin onurunu geleceğe taşımaya kararlıyız. Mesleğimize ve meslek odamıza sahip çıkma iradesini göstermek adına var gücümüzle çalışmayı ilke edindik. Kentimize ve kent yaşamımıza duyarlılık ve sorumluluk duyuyoruz. Bunu başta TMMOB’da ve yanı sıra bulunduğumuz her yerdi dile getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz.”

Yönetim kurulu adayları

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Adayları şu isimlerden oluştu: Adem Zanbak, Ali Hakan Donduran, Ayla Gür, Burçin Bulurman, Gamze Düven, Gaye Göncü, İbrahim Gümül, Kürşat Salman, Neslihan Yılmaz, Pelinsu Deveci, Sadettin Kabakçı, Sedef Karagöz ,Senem Kamiloğlu Beştepe ve  Serkan Durmuş.

Editör: Meryem TORUN