Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) yetkilileri, Diyarbakır’ın Çınar ilçesi Köksalan ve kırsal Yazçiçeği mahalleleri ile Mardin Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler kırsal mahallelerinde çıkan yangına ilişkin açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada 20 Haziran 2024’te akşam saatlerinde meydana gelen yangının ardından inceleme başlattıklarını belirten DEDAŞ, “Yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirledik. Hatta yangının meydana çıktığı bölge olarak belirtilen bazı alanlardan elektrik iletim hatlarının dahi geçmediğini gördük” dedi.

DEDAŞ’ın açıklaması şu şekilde:

“Diyarbakır’ın Çınar ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasındaki ekili alanlarda çıkan yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Olayın meydana geldiği ilk andan itibaren Dicle Elektrik olarak ekiplerimizle sahada incelemelere başladık. Bazı medya kanallarında yangının elektrik kaynaklı olduğu belirtilmiş olsa da yaptığımız incelemelerde yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirledik. Hatta yangının meydana çıktığı bölge olarak belirtilen bazı alanlardan elektrik iletim hatlarının dahi geçmediğini gördük. Tespit çalışmalarımıza ilgili kamu birimleriyle devam ediyoruz. Elimizde bulunan her türlü bilgi ve bulguyu yetkili birimlerle paylaşacağız.”

Ağrı Dağı'nda Donarak Can Veren Dağcılarla İlgili Korkunç Ayrıntılar Ortaya Çıktı! Ağrı Dağı'nda Donarak Can Veren Dağcılarla İlgili Korkunç Ayrıntılar Ortaya Çıktı!

Editör: Meryem TORUN