Bursaspor camiası an itibari ile kahrolmanın bir tık ötesine geçmiş yok olmanın bir tık gerisinde. Bu saatten sonra ne yapılacak birşey olur ne de herhangi bir dikiş tutar. Bu saatten sonra Bursaspor ancak anılarımızda eski günlerini yaşar.

Taraftarımız var mı? Yok. Ümidimiz var mı? Yok. İsyan eden var mı? Yok...

Tüm bunların üstüne umudumuz olarak görülen altyapının da aslında olmadığını ligin ilkyarısında anladığımıza göre geriye ne kaldı? Bu çocuklar tecrübesizlikleriyle kaybetmiyorlar üzgünüm ama tamamen beceriksizlikleri ile kaybediyorlar. Tek tek bakıldığında bundan futbolcu olur dediğimiz toplasan 2-3 oyuncu ya çıkar ya çıkmaz. Geri kalan tüm oyuncular futbolun temel prensiplerini dahi kavrayamamış topu ayağında tutarak futbolcu olunduğunu zanneden tipteler. Bu onların suçu mu? Tabi ki hayır. Bu,doğru tercih yapamayan Bursa gibi futbolcu havuzu oldukça geniş bir kentte doğruyu değil de menejer yalakalığını tercih eden antrenörlerin ve idarecilerin suçu. Tüm yanlışlar üst üste gelince ortaya böyle aciz bir futbolcu topluluğu çıkıyor. Ceza sahasına girer girmez kendini yere bırakmayı öğreniyorlar,zaman geçirmeyi öğreniyorlar. Tekme atmayı arkadan faul yapmayı öğreniyorlar,biraz palazlanınca kontratındaki paranın 5 katını istemeyi öğreniyorlar ama 3 metreye pas atıp “futbol” oynamayı öğrenemiyorlar.

Bursaspor madem bu yoldan gidecekti? Madem yetiştirici kimliği olacaktı İsmail Ertekin mi hoca olmalıydı? Takım gibi İsmail hoca ve ekibi de futboldan ve yetiştiricilikten uzak bir görüntü sergiliyor.

Yönetimin bir planı olmadığı için İsmail Ertekin’in kucağında kalan bomba yönetimle beraber onu da patlatmak üzere.

Birazcık futbol aklı olan bir yönetime sahip olsaydık zaten bir üst ligten düşmezdik. Bu arkadaşlar küme düşme ihtimalimiz var dendiğinde bunu dikkate değer bir durum olarak görmeyen arkadaşlar.

Şimdi de kimse almıyor bize kaldı modundalar. Parayla beraber futbolu da yönetemezseniz sağladığınız kaynakların tümü çöp olur. Bu güne kadar olduğu gibi.

Sağladığınız tüm kaynaklara pardon sevgili belediye başkanımıza teşekkürler.. (!)

Bursaspor sayenizde hükümsüzlüğe gitmekte. Az kaldı başarıyorsunuz.