Maç başladığı andan itibaren dakikalar geçtikçe maçı izleyen herkes Bursaspor'un bu maçtan puan veya puanlar alabileceğini düşünmeye başlamıştır. Çünkü başlangıç görüntüsü sezonun geri kalanına göre çok farklıydı.

Bunun öncüllerini geçen hafta iç sahada oynadığımız Düzce maçının ilk yarım saatinde görmüştük. O maçta ne olmuştu bu maçta ne oldu? Düzce maçında teknik heyet değişikliğinin etkisiyle maça hızlı başlamak istemişti Bursaspor. İlk yarım saat bunu gerçekleştirdi takımımız ama sadece o kadar. Ondan sonra alışılagelmiş kimliğimize geri dönmüştük. Bu maçta da dalgalı bir performans gösterdiğimiz ve saç baş yolduran top kayıpları yaptığımız zamanlar oldu lakin oyunun geneline yaymaya çalıştığımız oyun Tahsin Tam'ın yapmak istediği şeylerden çok başka çok pozitifti.

Tahsin Tam'ın anlamsız bir şekilde önlibero ve merkez ortasaha rolü verdiği Hamza Baran Arıkan esas olan bölgesine sağ koridora geçince etkili olmaya ve bu haftadan itibaren de yaptığı asistle özgüvenini kazanmaya başladı. 

Başından beri İsmail Ertekin tercihinin fayda sağlamayacağını düşünenlerden biriyim. Uzun vadede hala bu fikrimin arkasındayım ama hocanın gelir gelmez yaptığı Hamza Baran ve Melih Sağlam dokunuşu çok pozitif şekilde takıma yansıdı. Bununla beraber Emre Tepegöz'ün de yükselişi göz ardı edilmemeli.

Kalede Canberk ve savunmada Ertuğrul - Furkan ikilisi yine sağlam durmaya devam ediyorlar ki bu maç esasında savunmadaki duruşumuzla kazandığımız bir maç. Zaten hücum gücümüz çok kısıtlı ve Enver Cenk-Mustafa ikilisinin driplinglerine muhtaç görüntüdeyiz. Enver Cenk demişken eğer sakat sakat oynuyorsa nacizane tavsiyem oynamaya devam etmemesi.

Hasan Ayaroğlu örneğinde olduğu gibi özellikle 2 haftadır takıma katkı sağlamak yerine aldığı her topu ezmesiyle maalesef takımı da sıkıntıya sokuyor. Lakin burası yani bu ligler öyle bir bataklık ki sadece sahada olması bile başlı başına tehdit unsuru rakip takımlar için. Hasan Sabri Karaca'nın geri dönmesiyle birlikte ileri uçta forvet arkası-gizli forvet gibi bir rolle daha çok katkı vereceği düşüncesindeyim.

Bursaspor sıkıntılı zamanlar yaşarken değeri sezon sonuna doğru anlaşılacak çok değerli çok eksta bir üç puan kazandı. Takımda ufak ufak hareketlenmeler var bu bile bizim heyecanlanmamıza yetiyor ama mevcut hareketlenmenin üzerine koyarak devam etmek şart. 2 maçlık görüntüyle iyiye doğru gidişi görebilmek mümkün ama yetmez. Çalışmaya devam.