Rakip takımın 1 ay boyunca yaptığı algı operasyonu belli ki hem takımı hem de Mersin şehrini maça motive edebilmek içindi. Çünkü ellerindeki oyuncu grubu geçen sene şampiyon olup bir üst lige çıkan takımdan sadece 1-2 eksik. Yeterli bir kadroları var ve bu tarz algısal işlere ihtiyaçları bence yok.

Bizim ise geçen yıla oranla daha kendinden emin bir oyuncu grubu var elimizde ve üstelik geçen sene çok güvendiğimiz tecrübeli abi(?)lerin hiçbiri elimizde değilken. Maç başlar başlamaz göze ilk çarpan şey takımımızın fiziksel anlamda çok iyi durumda oluşuydu. Oyunsal ve taktiksel anlamda çok fazla birşey vaat etmesek de oyuncuların fiziksel durumları gelecek adına ümit verici. Zira fiziksel altyapıya doğru oyunu entegre etmek tam tersi durum için çok daha kolay. Bunu yapmak da antrenör grubunun işi. Onlar bunu başarabilir mi? Hep beraber haftalar ilerledikçe göreceğiz.

Yeni futbol düzeninin sağladığı 5 değişiklik hakkını kullanmayan hiçbir hocayı anlamam pek mümkün değil. Öyle veya böyle elinde oyuncu var ve sahada yürümeye başlayan adamları neden hala sahada tuttuğunuzu çözemedim Sn.Gündüz ve ekibi. Fakat oyunculara kattığınız bu fiziksel kalite için de tebrik ederim. Sıra doğru oyunu takıma entegre etmede.

Geçen yıl evimizdeki ilk maç olan Batman maçını çok kötü bir oyunla ve sayısız pozisyon vererek kazanmıştık. Bu yıl başlangıç olarak çok daha iyi bir görüntü verdiğimizi düşünüyorum ama bu yıl grubumuzda geçen seneki gibi erken kopmaların olacağını düşünmüyorum. O yüzden geçen seneye göre işimiz daha zor.

Bireysel olarak Yiğit Fidan,Barış Dalkıran,Çağatay,Mustafa ve Ozan İsmail'i beğendim. Bilal ve Kerem ise benim adıma günün kötüleriydi.

Enver Cenk Şahin bu takıma katılmalı mı evet katılmalı ve de gözle görülen bir solbek eksikliği var. Belli ki Tazgel istenilen seviyede değil o yüzden sol stoperi solbek oynatıyoruz. Solbek demişken Mesut Mestan döneminde profesyonel yapılan ve şu anda boşta olup kulüpten haber bekleyen bir oyuncu var. Abdulkadir Gül(2002)

Bursasporla fesih yaptıktan sonra herhangi bir takımla imza atmadı. Şu anda 3.Lig'ten bir takımla kamptan döndü ve haber bekliyor. Ben durumu ilgili yöneticilere ilettim. Bundan sonrası karar vericilerin işi.

Yönetimin yaptıkları veya yapmadıkları bu yazının konusu değil onu ayrıca değerlendiririz ama bu sezon Bursaspor'un varoluş sezonu olacak. O yüzden her adım doğru ve art niyetsiz atılmalı. Marka değerini yeterince düşürdük daha da düşürecek işlerden uzak duralım lütfen.