Bursaspor ve Bursasporlu'nun kaderi budur. Ahlar vahlar keşkeler içerisinde yıllarını geçirmek..

Sezona biraz daha derli toplu başlayabilseydik ilk yarıda Bayburt'ta ve ikinci yarıda Tarsus'ta totalde 4 puan bırakmasaydık şu an bambaşka bir motivasyonda olurduk ve başka hesaplar yapardık.

Bu oyuncu grubu belki "Vakıfköy" beklentimizin ve daha önceki altyapı çıkışlı oyuncu gruplarının çok altında görünüyor ama bu grup dahi bizi bir beklentiye sokuyorsa futbolda en temel unsurlardan birinin "motive olmak" olduğunu gözler önüne seriyor.

Özer Hurmacı oyun anlamında kısa sürede takıma dokundu evet ama en temel dokunuş ise motivasyon.Geçmiş maçların aksine sahada maçı istemeyen tek bir oyuncu yok şu anda. En vurdumduymaz oyuncumuz Çağatay dahi geri koşup top kazanma telaşında.

Bir parantezi de Hasan Ayaroğlu'na açmak istiyorum. Aynı zamanda yazının başlığı tam ona uygun. Ahlar vahlar keşkeler.. Madem böyle bir oyuncuydun neredeydin güzel kardeşim haftalardır. Madem tek başına resital sunabiliyordun neydi seni tutan. Keşke bu sorumluluğu sene başından beri alsaydın.

Sene başından beri Enver Cenk bu takımın hücum anlamındaki tek silahı diyordum. Özer Hurmacı geldiğinden beri bu durum değişti ve pozisyon zenginliği olan kısa ve tek paslarla kaleye inebilen bir takım ortaya çıktı. Üstelik bunu Enver olmadan yapabiliyor olmak çok sevindirici. Aynı zamanda birinci bölgede alan paylaşımını daha doğru noktaya getirdik. O yüzdendir ki geçmiş maçların aksine daha az pozisyon veriyoruz.

Kaybettik dediğimiz Hamza Baran'ı kazanıyoruz. Çokça eleştirdiğim ve hala bir sürü temel eksikliği olduğuna inandığım Berat'ı kazandık. Geçmiş yazılarda eleştirdim ama şimdi de bir teşekkür de kendisine edeyim. Berat belki de alternatifsizlikten sahada ama muazzam işler yapıyor haftalardır.

Özer Hurmacı iyi bir hoca olur mu bilemem onu zaman gösterecek ama yıllardır beklediğimiz ve az biraz Mustafa Er'de karşılaştığımız "oyuncuya dokunabilme" yetisini 3 haftada göstermiş durumda. Bu çok değerli.

Artık alt bölgeyle işimiz kalmadı. Dilimi ısırarak söyleyeyim ama Bursaspor'un düşme durumunu konuşabilmesi için mucizeye ihtiyacı var. Pek tabi yukarısı için de mucizeye ihtiyaç var. Kısmet..