Tarsus maçı rezaletinden sonra camia iyice gerilmiş ve beklendiği üzere kendini takımdan ve camiadan üstte gören Sir İsmail Ertekin ile yollar ayrılmıştı.

Tahsin Tam'ın ayrılığından bu yana genel kanı oyuncu ve oyun gelişimine önem veren bir hocayla devam edilmesi yönündeydi. Sir Ertekin de ayrılınca tüm bu denklem Mustafa Er ile çözüme kavuşuyor gibi görünmekteydi ama kendileri de sürpriz yumurtadan çıkan yönetim kurulu yine sürpriz bir kararla Özer Hurmacı'da karar kıldı. Belki de niyet ve senaryo da başından beri buydu onu bilemiyorum.

Özer Hurmacı ayağının tozuyla Bayburt maçına çıktı.

Ertekin yönetimindeki durağan oyunun aksine biraz daha hareketli ve istekli başlayan takımımız, rakibin de lig ile alakalı bir beklentisi olmamasından kaynaklı olarak rahat bir galibiyet elde etti.

Gözüme çarpan en temel farklılık göbekten seri paslarla kaleye ulaşma çabamız oldu. Geçen haftalarda direk göbekten kaleye gitmeye çalışmak bir kenara dursun topu eveleyip gevelerken futboldan soğutuyorduk insanları. Özer Hurmacı hiç değilse biraz takımı canlandırmış ve pas hızını artırmış. Fakat sevgili oyuncu grubumuz bu oyunu ne kadar oynayacak ya da Özer abilerini de yemeden ne kadar devam edecekler ben emin değilim.

SKANDALDIR...

Tarsus maçındaki hocayı göndermeye çalışan görüntüleri bir skandaldır. Tek suçlu hoca da değildir. Popülist söylemlere kapılıp oyuncuların bu komplolarını göz ardı etmemek gerekir. Yaşları küçük belki ama önce yönetim kalsın diye açıklama yapmaları, şimdi de hocayı göndermeye çalışıp başarmaları onların ne denli boylarından büyük işler yaptıklarını gösteriyor. Evet beyler, senaryoda taşları yerine oturtabildiyseniz artık sizin gibi gençleri yeşil sahalarda görmek isteriz biz.

Fikstür açısından zor bir döneme giriyoruz ve rakiplerimiz olan İnegöl-Batman ikilisi bizim 4 puan alabildiğimiz 6 puanlık Tarsus-Bayburt serisini henüz oynamadılar.

Puan olarak öndeyiz evet ama bu bahsettiğim sebepten dolayı en büyük düşme adayı maalesef hala biziz. Batman Petrolspor'un fikstürü bir tık daha zor.

Bu hafta İnegölspor ile oynayacak olmak bizim neler yapabileceğimiz konusunda yol haritasını önümüze koyacak. Özer Hurmacı maçın ciddiyetinin farkındadır da oyuncu grubu için emin değilim.

Esenler Erok'tan puan alabilen hatta galibiyeti kaçıran takım mı yoksa Tarsus'taki takım mı?

Tarafınızı seçin kararınızı verin sevgili futbolcularımız.